Під час зустрічі, фахівці управління податкових сервісів Головного управління ДПС в Одеській області зазначили, що для реєстрації платником податку на додану вартість особа повинна перебувати на обліку в контролюючому органі за основним місцем обліку відповідно до вимог Порядку обліку платників податків і зборів (наказ Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588), крім договорів про спільну діяльність та договорів управління майном.
Податківці детально зупинилися на умовах, передбачених нормативно-правовими актами, дотримання яких, забезпечить процедуру реєстрації, або анулювання реєстрації платником ПДВ.
Так, зокрема, реєстрація платником податку на додану вартість є обов’язковою і добровільною.
Обов’язок зареєструватись платником податку на додану вартість виникає, якщо загальний обсяг здійснених протягом останніх 12 календарних місяців оподатковуваних постачальницьких операцій (без урахування ПДВ) перевищив 1 000 000 гривень (термін подачі заяви - не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій).
Будь-яка особа, яка підлягає обов'язковій реєстрації чи прийняла рішення про добровільну реєстрацію як платника ПДВ та вже перебуває на податковому обліку, подає до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву платника податку на додану вартість за формою № 1-ПДВ з зазначенням підстав для реєстрації особи як платника податку на додану вартість.
Така заява подається засобами інформаційно-комунікаційної системи Електронний кабінет (https://cabinet.tax.gov.ua), або інформаційно-комунікаційної системи «Єдине вікно подання електронної звітності».
Разом з тим, суб’єкти господарювання (в тому числі новостворені) під час державної реєстрації створення юридичної особи або державної реєстрації ФОП, державної реєстрації змін до відомостей про суб’єкт господарювання, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, можуть заявити про своє бажання добровільно зареєструватись платником ПДВ шляхом внесення відповідних відомостей до заяви у сфері державної реєстрації, що подається державному реєстратору.
Перебіг триденного строку розгляду Заяви за формою №1-ПДВ контролюючими органами розпочинається з дня, наступного за днем їх надходження до контролюючого органу.
Під час зустрічі, платники податків отримали відповіді на свої питання.
Нагадуємо також, що Державна податкова служба України оновила форму запиту про отримання витягу з реєстру платників ПДВ (ідентифікатор форми J/F1301705). Відтепер у запиті можна зазначити новий спосіб отримання витягу – в електронній формі.
Витяг в електронній формі надсилається в електронний кабінет або на адресу електронної пошти платника ПДВ. Для цього у запиті платник ПДВ має обрати відповідний спосіб отримання витягу – в електронній формі.
Нагадуємо, що за запитом в електронній формі (ідентифікатор форми J/F1300406) платники ПДВ можуть отримати в електронній формі довідку з реєстру платників ПДВ з відомостями про своїх контрагентів.
Дані з реєстру платників ПДВ, у тому числі інформацію про анулювання реєстрації платників ПДВ, ДПС оприлюднює в Електронному кабінеті у розділі «Реєстри» (https://cabinet.tax.gov.ua/registers).