Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці розповіли про податкову амністію під час зустрічі в Яськівській ТГ

, опубліковано 10 вересня 2021 о 08:41

В Яськівській сільській територіальній громаді відбулась зустріч працівників Причорноморського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області з  платниками податків.

Учасниками зустрічі розглянуто питання щодо позитивних сторін запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб.

Платників податків проінформовано про об’єкти, які підлягають та не підлягають обов’язковому декларуванню, однак при цьому буде вважатися, що податки з таких активів сплачені. До останніх, зокрема, відносяться квартири, площа яких не перевищує 120 кв м, житлові будинки, площею не більше 240 кв м, та земельні ділянки у межах безоплатної приватизації. Не підлягають обов’язковій декларації один транспортний засіб особистого некомерційного використання та інші активи, сумарна вартість яких не перевищує 400 тисяч гривень.

Також увагу присутніх звернули на те, що готівка в національній та іноземній валютах може бути задекларована в одноразовій (спеціальної) добровільній декларації за умови розміщення її на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України, до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Задекларувавши активи, декларант повинен буде сплатити збір з одноразового добровільного декларування, розмір якого є суттєво меншим ніж встановлений законодавством податок на доходи фізичних осіб. Загальна ставка одноразового збору становить 5%, для закордонних активів – 9%, а для активів у вигляді облігацій внутрішньої державної позики – 2,5%.

Скориставшись правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації фізична особа отримає можливість без застережень використовувати такі активи в майбутньому та в подальшому формувати позитивну податкову історію.

Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Крім того, передбачено розстрочення сплати збору трьома рівними частинами, але за більш вищими ставками.

Крім того, податківці наголосили, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається декларантом виключно в електронній формі через Електронний кабінет.