Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Декларування доходів та електронні сервіси ДПС: тема зустрічі з сільськими старостами Миколаївської територіальної громади

, опубліковано 20 квітня 2021 о 13:56

Зустріч провела начальник Миколаївської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Людмила Старник. У заході також взяв участь Миколаївський селищний голова Віктор Купченко.

Спілкуючись з учасниками Людмила Старник зазначила, що обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:

- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення тощо;

- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- та в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду.

Граничний строк подання декларації за звітний 2020 рік для громадян, які відповідно до норм розділу IV ПКУ зобов’язані подавати декларацію, та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність спливає 30 квітня 2021 року (включно).

Також, Людмила Старник проінформувала про переваги використання електронних сервісів ДПС, зокрема, Електронного кабінету.

Так, приватна частина Електронного кабінету, в залежності від типу платника, надає доступ до таких сервісів як перегляд облікових даних платника, подання звітності в електронному вигляді до органів ДПС (у тому числі декларації про майновий стан і доходи), пенсійного фонду та статистики, перегляд та друк раніше поданої звітності, листування з органами ДПС, подання заяв, запитів для отримання інформації, інформація про стан розрахунків з бюджетом, реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування до них в єдиному реєстрі податкових накладних, інформація з Єдиного реєстру податкових накладних, інформація з реєстрів операцій та транзакції в системі Електронного декларування ПДВ, інформація з реєстрів операцій та транзакції в системі Електронного адміністрування реалізації пального тощо.

Вхід до Електродного кабінету здійснюється за посиланням   https://cabinet.tax.gov.ua.

Миколаївська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області звертає увагу, що до завершення деклараційної кампанії залишилися лічені дні. То ж, шановні платники податків, не зволікайте з поданням декларації, задекларуйте доходи та сплатіть податки вчасно.