Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Платники Одещини сплатили майже 6 млрд грн ПДФО

, опубліковано 07 червня 2021 о 12:03

«За 5 місяців поточного року платники податків Одеського регіону сплатили до бюджетів всіх рівнів 5,9 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що на 1,2 млрд грн або на 26,2 відс більше ніж за аналогічний період 2020 року», - повідомила начальник Головного управління ДПС в Одеській області Юлія Шадевська.

Як зазначила керівник податкової служби регіону, із загальної суми сплати, 1,8 млрд грн направлено до державного бюджету. Цей показник на 376 млн грн або на 26,6 відс більше ніж у січні - травні минулого року.

В свою чергу, до місцевих бюджетів, на розвиток територіальних громад, сплачено 4,1 млрд грн податку на доходи фізичних осіб, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 26 відсотків або на 849,1 млн гривень.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що відповідно до п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями платниками податку на доходи фізичних осіб є:

-  фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

-  фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

-   податковий агент.

Юлія Шадевська звертає увагу платників, що податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Реквізити рахунків для сплати податків, зборів, платежів можна переглянути на субсайті Головного управління ДПС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням: https://od.tax.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Також, у Головному управлінні ДПС в Одеській області інформують, що  кожен працівник має право перевірити добропорядність свого працедавця щодо сплати податку на доходи фізичних осіб із нарахованої заробітної плати. Для цього варто звернутися до Центру обслуговування платників із заявою про отримання довідки про суми  виплачених доходів.

Отримана від органів ДПС інформація може слугувати для подальшого оскарження дій працедавця, якщо виявиться, що він ігнорував права найманих осіб та ухилявся  від оподаткування.