Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Програмні РРО: відповіді на найбільш актуальні питання від платників податків

, опубліковано 26 лютого 2021 о 08:53

Головне управління ДПС в Одеській області надає відповіді на запитання платників податків, які найчастіше цікавлять суб’єктів господарювання під час проведення сеансів телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо впровадження програмних РРО (далі - ПРРО).

Питання: Як можна подати заяву про реєстрацію ПРРО?

Відповідь: Заява про реєстрацію ПРРО може бути подана через Електронний кабінет або іншими засобами телекомунікацій із дотриманням цифрового підпису.

Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати ПРРО?

Відповідь: Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний чи апаратний), засобами якого має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати. 

Питання: Що означає «офлайн режим» для застосування ПРРО?

Відповідь: Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.  

Питання: З якого часу здійснюється відлік 36 годин, дозволених для роботи ПРРО в режимі офлайн?

Відповідь: Відлік часу, протягом якого ПРРО працював у режимі офлайн, починається від дати та часу, зазначених у повідомленні про проведення розрахункових операцій в режимі офлайн з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», а також від дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «завершення режиму офлайн», до дати та часу, зазначених у повідомленні з відміткою «початок переведення ПРРО в режим офлайн», якщо в період між такими строками фіскальним сервером не було зареєстровано розрахункових документів у режимі онлайн-обміну.

Питання: Яким чином покупець зможе перевірити чек, виданий ПРРО, що працює в режимі в офлайн?

Відповідь: У розрахунковому документі (чеку) має обов’язково бути наявна позначка про проведення розрахункової операції в режимі офлайн.

Перевірити наявність цього чеку в базі даних ДПС можливо через Електронний кабінет після завершення роботи ПРРО в режимі офлайн та передачі ним чека/чеків до фіскального сервера.

Інформація про фіскальні номери, які увійшли до діапазону для використання ПРРО, що працює у режимі офлайн, буде оприлюднена в Електронному кабінеті із зазначенням даних про фіскальний номер ПРРО та про суб’єкта господарювання, для ПРРО якого зарезервовано фіскальні номери.

Детальніше з актуальною інформацією пов’язану з ПРРО, включаючи нормативно-правові акти, відеоуроки щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, програмні рішення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» та фіскальний додаток пРРОсто, що призначені для проведення розрахункових операцій, контакти відповідальних осіб ДПС, які надають роз’яснення, пов’язані з роботою ПРРО, можна ознайомитися на вебпорталі ДПС в банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

Нагадуємо, сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань впровадження ПРРО проводяться фахівцями управління електронних сервісів Головного управління ДПС в Одеській області щоденно з 14.00 до 15.00 (телефон 0482 300-286).