Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Своєчасна сплата податків та зборів до місцевих бюджетів – запорука соціального та економічного розвитку територій

, опубліковано 01 лютого 2021 о 15:56

Станом на 01.01.2021 року по Одеській області загальна сума податкового боргу до місцевих бюджетів (без врахування боргу підприємств, які перебувають у процедурах банкрутства) складає 956,5 млн грн, в т.ч. по фізичних особах – 370,9 млн гривень.

Із загальної суми податкового боргу до місцевих бюджетів – 548,9 млн грн це борги по самостійно задекларованих зобов’язаннях, що складає 57,4 відсотків від загальної суми боргу, з яких 218,6 млн грн заборгували фізичні особи.

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує платникам податків, що місцеві бюджети за своїм змістом є важливим важелем у системі управління, основою фінансового забезпечення як окремих територіальних громад, так і регіону в цілому. За допомогою місцевих бюджетів також вирішуються надзвичайно важливі питання економічного розвитку країни в цілому.

Сплачені місцеві податки і збори забезпечують проведення політики вирівнювання рівнів соціального та економічного розвитку територій, а також їх комплексного розвитку.

Це надходження податку на доходи фізичних осіб, плати за землю,  єдиного податку, екологічного податку, податку на нерухоме майно, транспортного податку. Саме ці зазначені податки і збори становлять основну дохідну статтю бюджетів територіальних громад міст, селищ, сіл та їх об'єднань і направляються на підтримку та розвиток місцевої інфраструктури.

Слід зазначити, що податківцями вживається цілий комплекс заходів стягнення податкового боргу, передбачений законодавством.

Звертаємо увагу платників, що допускати несплату податкових зобов’язань для вирішення свої фінансових проблем за рахунок коштів бюджету є не найкращою ідеєю.

Податковий борг для економіки підприємства - це суттєві штрафні санкції і пеня, це податкова застава на майно і неможливість вільно їм розпоряджатись, це стягнення коштів з банківських рахунків та продаж активів в рахунок погашення податкового боргу. Не наражайте свій бізнес на такі неприємності!  

Враховуючи викладене, з метою уникнення додаткового навантаження у вигляді нарахування штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату, звертаємося до платників податків своєчасно та у повному обсязі виконувати зобов’язання щодо сплати усіх податків, зборів та платежів, зокрема до місцевих бюджетів.

Крім того, оприлюднюємо відкриті данні по юридичних особах, які впродовж останніх трьох місяців збільшують (накопичують) податковий борг до місцевого бюджету по самостійно задекларованих зобов’язаннях (загальна сума зростання боргу за останні 3 місяці складає понад 10,0 тис гривень).

Звертаємо увагу!

Для уточнення інформації про суми, дати та підстави виникнення податкового боргу пропонуємо перевірити повідомлення в Електронному кабінеті або звернутись до фахівця управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС в Одеській області за місцем реєстрації за телефонами, зазначеними в рубриці Головна>Анонси>Довідник телефонів Головного управління ДПС в Одеській області по роботі з податковим боргом (https://od.tax.gov.ua/anonsi-ark/24424.html) на субсайті територіальних органів ДПС в Одеській області вебпорталу ДПС (https://od.tax.gov.ua).

Крім того, платники податків – юридичні особи та фізичні особи-підприємці мають можливість переконатися про відсутність податкового боргу або, навпаки, – дізнатися про його наявність, з інформації яка розміщена на вебпорталі ДПС (tax.gov.ua). за посиланням (http://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.htlm).

Також, у банері «Відкриті дані» (http://tax.gov.ua/datasets.php?d=DFS20160211185056) оприлюднюється інформація щодо суб’єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб’єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів.