В Арцизькій ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: Актуальні питання щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Запитання: Чи необхідно при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті?
Відповідь: Фізична особо, яка виявила бажання задекларувати кошти у національній та іноземній валюті, розміщені на рахунках у банках України, шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, зобов’язана документально підтвердити суму задекларованих коштів. При цьому такі документи надаються одночасно з поданням такої декларації.
Запитання: Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?
Відповідь: Не потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями, у разі відсутності у фізичної особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства.
Запитання: Протягом якого терміну потрібно сплатити збір після подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації?
Відповідь: Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі вибору декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, то сплата здійснюється таким чином: перший платіж – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації; другий платіж – до 01 листопада 2023 року; третій платіж – до 01 листопада 2024 року.
Запитання: Яким чином та за якими реквізитами сплачується сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?
Відповідь: Після отримання від платника одноразової декларації у приватній частині Електронного кабінету платника буде направлено повідомлення щодо реквізитів для сплати сум за відповідною територією із зазначенням згенерованого QR-коду.
При скасуванні QR-коду на смартфоні користувача автоматично відкриватиметься мобільний застосунок банку зі сформованими реквізитами рахунків для сплати платежу.