Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Податківці Саратської ДПІ взяли участь в засіданні комісії з питань надходжень податків та зборів

, опубліковано 21 жовтня 2021 о 09:22

В Петропавлівській сільській раді Білгород-Дністровського району Одеської області проведено засідання комісії з питань надходжень податків та зборів до бюджету Петропавлівської сільської ради за участі керівників підприємств, які здійснюють господарську діяльність на території громади. Засідання пройшло під головуванням голови Петропавлівської сільської ради Оксани Чернової.

В роботі комісії  також взяла участь начальник Саратської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Наталя Костова, яка, в свою чергу, проінформувала, що 21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15.06.2021 №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Громадяни України мають право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 01 січня 2021 року.

При цьому у добровільній декларації не потрібно вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів. Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.

За результатами засідання робоча група вирішила проводити активну інформаційно-роз'яснювальну роботу з суб'єктами господарювання щодо необхідності дотримання ними норм чинного законодавства.