Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В Роздільнянській ДПІ відбулася зустріч з представниками міської ТГ

, опубліковано 13 липня 2021 о 08:54

Начальник Роздільнянської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Наталія Козовякіна провела зустріч з головою Роздільнянської міської територіальної громади Валерієм Шовкалюком. У заході також взяли участь перший заступник міського голови Ольга Босюк та старости старостинських округів громади.

Учасники розглянули питання налагодження ефективної координації роботи щодо сплати земельного податку фізичними особами та наповнення місцевих бюджетів.

Під час зустрічі Наталія Козовякіна зазначила, що повнота надходжень земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів залежить від спільних зусиль податківців та органів місцевого самоврядування у напрямі залучення власників земельних ділянок та землекористувачів до оподаткування.

Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі - ПКУ) плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Платниками податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктом оподаткування земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні та земельні частки(паї), які перебувають у власності.

Плата за землю віднесена до місцевих податків і є однією із складових податку на майно. Тому встановлення ставок земельного податку належить до повноважень сільських, селищних, міських рад та рад об’єднаних територіальних громад, які встановлюють розміри ставок цього податку виключно в межах ставок, визначених ПКУ та затверджують їх своїм рішенням щороку до 15 липня.

Детально Наталія Козовякіна зупинилася й на питаннях сплати земельного податку фізичними особами.

Нагадуємо, що нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 ПКУ (п. 286.5 ПКУ).

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (абзац перший пункту 287.5 статті 287 ПКУ).

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними платника податків, такому платнику необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки з оригіналами відповідних документів, зокрема документів на право власності, користування пільгою для проведення звірки даних щодо:

розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

Підбиваючи підсумки, учасники наради домовилися активізувати взаємодію в питаннях виконання місцевих бюджетів, виявлення та залучення додаткових джерел надходжень, удосконалення порядку надання адміністративних та інформаційних послуг та обміну інформацією.