Для представників малого та середнього бізнесу в приміщенні Березівської РДА проведено семінар на тему «Спрощена система оподаткування».
Начальник Березівської ДПІ Южненського управління Головного управління ДПС в Одеській області Ольга Патрашку нагадала присутнім, що спрощена система оподаткування, запроваджена для стимулювання малого підприємництва в Україні. Може застосовуватися як фізичними особами – підприємцями (ФОП), так і юридичними особами. При цьому, суб’єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності, поділяються на 4 групи платників єдиного податку відповідно до ст.291.3 Податкового кодексу (далі - ПКУ).
Податківець зазначила, що розмір єдиного податку для першої та другої групи єдиного податку залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати у розмірі 4723 грн.
Ставки для платників єдиного податку у 2020 році
І група єдиного податку - 210.20 грн (до 10% прожиткового мінімуму (2102 грн х 10%));
ІІ групи єдиного податку - 944.60 грн (до 20% мінімальної зарплати (4723 грн х 20%));
ІІІ група єдиного податку (без ПДВ) – 5 % від доходу;
ІІІ група єдиного податку (з ПДВ) – 3 % від доходу.
Об'єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292 прим. 1.1 ст. 292 прим. 1 ПКУ). Cільськогосподарські товаровиробники - найпоширеніша серед платників єдиного податку Березівського району група, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює, або перевищує 75 відсотків.
Також, Ольга Патрашку звернула увагу платників податків на ключові новації Законів України від 20.09.2019 №128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг». Вони відкривають можливість використовувати замість традиційних спеціальні програми призначені, для реєстрації розрахункових операцій.
Забезпечення розробки програмного рішення для програмних реєстраторів розрахункових операцій та можливості його тестування здійснюється Державною податковою службою України на виконання Указу Президента України від 08 листопада 2019 року №837/2019.
Програмне РРО “пРРОсто” - це безкоштовний сервіс від податкової, який взаємодіє через Інтернет з сервером податкової служби через відкритий програмний інтерфейс, і виконує функції: формування, підпис, відправлення та видачу чеків встановленого формату, відкриття та закриття зміни, перегляд даних, та інші. Програмне рішення доступне для тестування на смартфонах і планшетах під операційними системами Android та iOS.
Программа не потребує сертифікації, технічної експертизи, включення до Державного реєстру моделей – достатньо виконувати вимоги законодавства, формувати, підписувати та реєструвати чеки у встановленому форматі й надавати їх покупцям товарів та отримувачам послуг, в тому числі в електронному форматі.
На чисельні питання стосовно єдиного податку, строків сплати та застосування РРО Ольга Патрашку надала вичерпні відповіді.