Територіальні органи ДПС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

В Іванівській ДПІ Южненського управління відбулась зустріч з керівниками територіальних громад, сільських та селищних рад

24.12.2019

Начальник Іванівської ДПІ Южненського управління Головного управління ДПС в Одеській області Володимир Лахно провів зустріч з керівниками територіальних громад, сільських та селищних рад. Тема зустрічі: «Особливості нарахування та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Погашення заборгованості».

Під час заходу посадовець звернув увагу, що  відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)  платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.  Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.  

Також, Кодексом передбачено пільги із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи платника податку, зменшується:

- для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

- для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;

- для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.

 Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Разом з тим, п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 Кодексу передбачено встановлення сільськими, селищними, міськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, пільг з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають, зокрема, у власності фізичних осіб.

Наприкінці зустрічі було прийнято рішення провести звірку з сільськими та селищними радами щодо об’єктів оподаткування податком на нерухоме майно (житлової та нежитлової нерухомості), контролювати стан погашення заборгованості з цього податку.