За вісім місяців 2021 року працівниками управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС в Одеській області проведено 2932 фактичні перевірки суб’єктів господарювання. Результатом яких, за порушення законодавства у сфері торгівлі підакцизними товарами, до порушників застосовано фінансових санкцій на суму 105,3 млн гривень.
Серед порушень, які найчастіше допускали суб’єкти господарювання та нараховано найбільші суми штрафних (фінансових) санкцій є:
- безліцензійна оптова торгівля (експорт, імпорт) алкогольними напоями- 25 млн грн;
- безліцензійне зберігання пального – 6,5 млн грн;
- оптова або роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімально оптово-відпускних або роздрібних цін – 2,3 млн грн;
- безліцензійна роздрібна торгівля пальним – 2 млн грн;
- безліцензійна роздрібна торгівля алкогольними напоями - 1,5 млн грн;
- продаж алкогольних напоїв на розлив та тютюнових виробів поштучно, реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім – майже 1,5 млн грн;
- безліцензійна роздрібна торгівля тютюновими виробами - 0,6 млн гривень.
Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що фактичні перевірки суб’єктів господарювання здійснюються за наявності ризиків та підстав, передбачених пунктом 80.2 статті 80 Податкового кодексу України, зокрема, у разі виявлення ризиків під час аналізу звітних даних суб’єктів господарювання, а також надходження інформації від громадян (покупців/споживачів).
Для ефективного контролю за суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію підакцизної продукції (у тому числі торгівлю паливно-мастильними матеріалами), у разі наявності інформації про встановлені випадки недотримання такими суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства України можете звертатися до Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська,5, м. Одеса, 65044).
Звертаємо увагу, що для всебічного та якісного розгляду звернень громадян просимо за можливості зазначати: адресу господарського об’єкту, назву суб’єкта господарювання, вид придбаної підакцизної продукції (з ознаками фальсифікації та/або відсутності марок акцизного податку) з наданням підтверджуючих документів (за наявності) або будь яку іншу інформацію, яка може бути використана при проведенні контрольно-перевірочних заходів.