Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що 18 березня 2020 року набрав чинності Закон України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533).
Закон № 533 вніс низку змін, зокрема, до Закону України від 20 вересня 2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» та Закону Україні 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 128) та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг».
Так, введення в дію норм законодавства щодо запровадження програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО), як альтернативу класичним РРО перенесено з 19 квітня 2020 року на 1 серпня 2020 року.
Суб'єкти господарювання зможуть використовувати ПРРО / новітні моделі для реєстрації розрахункових операцій після набрання чинності відповідних норм Закону № 128, тобто, реєстрація та застосування ПРРО, включно з новітніми моделями, набере чинності з 01.08.2020 року.
Звертаємо увагу, що розроблений ДПС опис АРІ фіскального сервера контролюючого органу, який містить інформацію щодо режимів роботи ПРРО, включаючи офлайн, опис елементів даних, які використовуються в методах АРІ, ХML-формати розрахункового документа та фіскального звітного чека (z-звіту) тощо, було розміщено на офіційному вебпорталі ДПС та в Електронному кабінеті. Опис АРІ буде доопрацьовуватись ДПС до 1 серпня 2020 року.
Пропозиції та зауваження до опису АРІ фіскального сервера контролюючого органу можна надіслати на електронну адресу: rro.api@tax.gov.ua.
Крім того, до 01.08.2020 продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО фізичними особами – підприємцями – платникам єдиного податку другої – четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує ліміт в 1 мільйон гривень, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення.
При цьому, надання платних послуг у сфері охорони здоров’я виключено із зазначеного переліку.
Такі послуги можна буде надавати у межах зазначеного ліміту до 01.01.2021.
Також, на 01.01.2021 перенесено запровадження процедури «КЕШБЕК».
З 01.01.2021 до 01.04.2021 продовжено можливість не застосовувати РРО та/або програмні РРО фізичними особами – підприємцями – платникам єдиного податку другої – четвертої груп обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;
реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);
діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена п. 11 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами (далі – Закон № 265);
діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;
діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);
реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.