У Головному управлінні ДПС в Одеській області відбулася робоча зустріч з платниками податків, що займаються виготовленням та реалізацією одягу, щодо питань дроблення бізнесу, формування прозорого податкового середовища та мінімізації податкових ризиків.
Як повідомила в. о. заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Ніна Сара, за результатами проведеного аналізу інформації у Системі обліку даних реєстраторів розрахункових операцій у частині обсягів проведених розрахунків та окремих реєстраційних даних платників податків, які здійснюють діяльність на території регіону, виявлені окремі суб’єкти господарювання, які одночасно проводять господарську діяльність у межах однієї й тієї ж господарської одиниці а саме: господарська діяльність здійснюється за однією адресою, господарські одиниці мають однакову спільну назву, що по суті їх пов’язує.
Таким чином, виникає ймовірність, що мета здійснення такої господарської діяльності може бути обумовлена мінімізацією обов’язкових податкових та інших платежів до бюджетів усіх рівнів шляхом окремого розподілу розрахунків при продажу товарів між платниками податків, переважно тими, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.
Під час зустрічі фахівці податкової служби детально роз’яснили суб’єктам господарювання основні ознаки, помилки, яких припускається бізнес при веденні господарської діяльності, ризики та наслідки «дроблення бізнесу».
Крім того, обговорили ще одне болюче питання – рівень оплати праці, коли він не відповідає встановленим нормам або є низьким відповідно до середньогалузевих показників у регіоні.
Податкова Одещини закликає роботодавців забезпечувати належний рівень оплати праці своїм працівникам. Гідна та легальна заробітна плата – це не лише соціальні гарантії для ваших працівників, а й вагомий внесок у фінансову стабільність нашої держави.
Окрему увагу приділили розробленню дорожньої карти для платників податків, надали практичну допомогу задля уникнення помилок, і як результат, приведення діяльності ФОПів у відповідність до норм законодавства, спрямованих на забезпечення рівних умов ведення господарської діяльності.
Головне управління ДПС в Одеській області наголошує, у разі сумнівів щодо правильності ведення бізнесу, звертайтеся за консультацією до фахівців податкової служби Одеської області.
Податкова служба прагне, щоб бізнес сам був зацікавлений у виході з «тіні», бо це насамперед про відповідальність кожного роботодавця, чесну конкуренцію та прозорі умови роботи.
Ведення прозорого бізнесу сьогодні – вагома перевага для кожного підприємця чи підприємства.