За підсумками деклараційної кампанії 2025 громадянами Одеської області подано 13 298 декларацій про майновий стан і доходи, з них 5 275 декларацій – для отримання податкової знижки.
Як зазначив начальник Головного управління ДПС в Одеській області Юрій Гурський, сума задекларовано доходу становить 14 млрд грн, що на 2,4 млрд грн, або на 21,2 % більше ніж за аналогічний період минулого року.
Самостійно визначено до сплати 320,1 млн грн податку на доходи з фізичних осіб та 49,8 млн грн військового збору.
Найбільші суми громадяни декларували від доходів:
отриманих з джерел за межами України – 4,8 млрд грн;
у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна – 0,8 млрд гривень.
Рекордну суму – понад 100 млн грн податку на доходи фізичних осіб та військового збору визначено до сплати мешканцем Лиманського району Одеської області.
Нагадуємо, що 1 січня 2026 року в Україні розпочалася деклараційна кампанія 2026, під час якої громадяни мають задекларувати доходи, отримані протягом 2025 року та триватиме до 1 травня 2026 року.
Подання декларації про майновий стан і доходи та сплата податків – це не вимога законодавства, а особистий внесок кожного громадянина у фінансову стабільність, безпеку та обороноздатність держави.
Детальніше за посиланням: Хто зобов’язаний подавати декларацію? Кому декларацію подавати не потрібно? Строки подання декларації. Податкова знижка: право, яким варто скористатися. https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/970274.html