Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Де саме в декларації з акцизного податку платник податків зобов’язаний відобразити суму гарантованого податкового зобов’язання, розраховану відповідно до підпункту 49.2 підрозділу 5 розділу XX ПКУ?

, опубліковано 29 травня 2025 о 11:29

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що Міністерством фінансів України наказом від 11.04.2025 № 195 «Про затвердження Змін до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку», внесено зміни до форми декларації з акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку.

Відповідно до цих змін виробники спирту етилового, біоетанолу повинні розрахувати гарантоване податкове зобов’язання з акцизного податку з виробленого на митній території України спирту етилового, біоетанолу в новому додатку 1-5 до Декларації та відобразити його у розділі А «Податкові зобов'язання із спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива та продуктів із вмістом спирту етилового 8,5 відсотка об'ємних одиниць та більше» (код операції А1.2) Декларації).

З актуальними питаннями та відповідями на них щодо визначення виробниками спирту етилового та біоетанолу податкових зобов’язань з акцизного податку з урахуванням гарантованого податкового зобов’язання можна ознайомитися в інформаційному листі № 3/2025 за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/768/898937/InfoList3_2025.pdf.