Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Податківці Одещини нагадали про обов’язок застосування РРО та/або ПРРО під час онлайн-продажів

, опубліковано 23 квітня 2025 о 17:18

Керівник Головного управління ДПС в Одеській області Юрій Гурський,  в. о. заступника начальника Головного управління ДПС в Одеській області Ніна Сара разом з фахівцями відділів фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області та Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП провели зустріч з регіональними представниками небанківських представників платіжних послуг та іншими суб’єктами господарювання, які надають послуги з приймання коштів для подальшого переказу.

Тематика сьогоднішньої зустрічі – порядок застосування РРО та/або ПРРО під час онлайн - продажів, зокрема, дотримання вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів.

Як відмітив Юрій Гурський, online-торгівля активно розвивається і при бажанні в мережі Інтернет можна придбати майже будь-який товар. Однаково ефективно продаються як будматеріали оптом, так і одяг, взуття та інша продукція в роздріб, зникає географічна прив’язаність до точки реалізації продукції. 

«Наразі безпосередню участь в інтернет - торгівлі приймають небанківські представники платіжних послуг та інші суб’єкти господарювання, які надають послуги з приймання коштів для подальшого переказу», - зазначила Ніна Сара.  

Податківці нагадали, що з 1 березня 2025 року суб’єкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобов’язані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу (ФКЧ-3). Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13 «Про затвердження положення про форму та зміст розрахункового документу» (далі Положення), зі змінами.

Зокрема, розділ VI Положення містить зміст ФКЧ-3, одним із реквізитів на який слід звернути додаткову увагу є рядок 8, а саме:

"Отримувач" (найменування або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності)) (рядок 8), а також:

податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відповідну відмітку в паспорті), перед яким друкуються великі літери "ІД" (рядок 8.1);

найменування банку отримувача (рядок 8.2);

номер рахунку отримувача, відкритого у банку (рядок 8.3);

призначення платежу (рядок 8.4);

ідентифікатор переказу (зазначається унікальний код операції) (рядок 8.5);

суму переказу, яку платник переказу надає для переказу, перед якою друкуються слова "Сума переказу" (рядок 8.6).

Застосування РРО та/або ПРРО забезпечує чесність у ведені бізнесу, оскільки всі операції реєструються, а це сприяє довірі з боку клієнтів та держави, зауважили податківці Одещини.

Крім того, Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, про можливість використання безоплатного функціоналу оновленого «ПРРО ДПС». Це програмне рішення:

- відповідає вимогам законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері застосування ПРРО;

- охоплює затребувані бізнесом операційні системи, до яких «ПРРО ДПС» адаптоване.

Актуальна версія «ПРРО  ДПС» для операційних систем Android, iOS, OC Windows та web доступна для завантаження на відповідних цифрових платформах App Store, Google Play та на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.