Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Ключові процеси в системі управління податковими ризиками

, опубліковано 09 грудня 2024 о 12:22

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що на виконання Національної стратегії доходів до 2030 року, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 25.07.2024 № 854 «Про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі».

«Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління,  які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків», - повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Микола Бородюк.

Система управління податковими ризиками включає в себе кілька ключових процесів, які допомагають ефективно відстежувати та мінімізувати податкові ризики.

Система управління охоплює автоматизовані, неавтоматизовані та комбіновані процеси.

Автоматизовані процеси передбачають використання розроблених автоматизованих алгоритмів ідентифікації, оцінки податкових ризиків та способів реагування на них на основі податкової інформації, що міститься і зберігається в інформаційно-комунікаційній системі ДПС.

Застосування автоматизованих процесів дає змогу уніфікувати організаційно-методологічні засади роботи ДПС із платниками податків, мінімізувати вплив людського фактора під час управління податковими ризиками тощо.

З метою автоматизації процесів управління податковими ризиками в ДПС заплановано розроблення та впровадження автоматизованої системи управління.

Запровадження автоматизованої системи управління дасть можливість проводити ідентифікацію, аналіз, оцінювання податкових ризиків через автоматизацію математичних і логічних процесів (алгоритму, розрахунку тощо) відповідно до визначених сценаріїв.

Неавтоматизовані процеси передбачають виявлення податкових ризиків на підставі податкової інформації, відібраної з інформаційно-комунікаційної системи ДПС за разовими тематичними алгоритмами, та інформації, отриманої із зовнішніх джерел від інших центральних органів виконавчої влади та правоохоронних органів.

Комбіновані процеси передбачають поєднання автоматизованих і неавтоматизованих процесів обробки інформації про платників податків та їх податкові ризики.

Детальніше за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/sistema-upravlinnya-podatkovimi-rizikami.