Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, що здійснювати будь-яку господарську діяльність необхідно з дотриманням вимог чинного законодавства, оскільки їх виконання напряму чи опосередковано пов’язане із поповненням державної скарбниці та є обов’язком кожного платника податків нашої держави.
Правові відносини у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) регулюються Законом України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим для тих суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надані послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.
Дія Закону №265/95-ВР поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Варто зауважити, чинним законодавством тільки платникам єдиного податку першої групи надано право у разі здійснення розрахункових операцій не застосовувати РРО та/або ПРРО.
У разі, якщо суб’єкт господарювання підпадає під дію Закону №265/95-ВР та Податкового кодексу України, згідно з якими настає обов’язок застосовувати РРО та/або ПРРО, суб’єкт господарювання за власним вибором може обрати для проведення розрахунків за товари/послуги РРО та/або ПРРО.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій.
Платникам не слід зважати на міфи щодо складності використання РРО та/або ПРРО у своїй діяльності та фіскалізації через них отриманих доходів.
Головне управління ДПС в Одеській області вкотре наголошує на обов’язку всіх суб’єктів господарювання дотримуватися вимог чинного законодавства, в тому числі щодо проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Податківці Одещини зазначають, на праві споживача вимагати надання йому розрахункового документу встановленої форми та змісту, адже виданий покупцеві фіскальний чек - це гарантія якості товару, підтвердження факт продажу та його легальне походження, можливість за потреби повернення товару продавцю та є запорукою не тільки надходжень до бюджету, але і гарантією захисту прав споживачів.
На сьогодні у складний для України час повернення української економіки на довоєнний рівень можливе за умови неухильного дотримання платниками податків вимог чинного законодавства України.
Разом з цим, акцентуємо увагу, що виконання вимог законодавства податкової сфери є обов’язком кожного громадянина нашої держави, тому сподіваємося на правову свідомість суб’єктів господарювання та належне і добросовісне виконання ними обов’язків платника податків.