Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За 5 місяців поточного року платники податків Одещини сплатили 7,4 млрд грн ПДФО

, опубліковано 07 червня 2024 о 12:24

«Протягом січня – травня 2024 року платники податків регіону сплатили 7,4 млрд грн податку на доходи фізичних осіб. Це на 1,4 млрд грн або на 23,8 відс більше ніж показник аналогічного періоду минулого року. Із загальної cуми суб’єктами господарювання до державного бюджету за відповідний період поточного року сплачено 2,4 млрд грн, а до бюджетів громад області – 5 млрд гривень», - зазначив в. о. начальника Головного управління ДПС в Одеській області Микола Бородюк.

Нагадуємо, що оподаткування податку на доходи фізичних осіб регулюється розділом ІV Податкового кодексу України.

Платниками податку на доходи фізичних осіб є:

фізична особа – резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;

фізична особа – резидент, яка володіє та/або користується (орендує (суборендує), на умовах емфітевзису, постійно користується) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь, у частині мінімального податкового зобов’язання;

фізична особа – нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;

податковий агент.

Якщо фізична особа – платник податку вперше отримує оподатковувані доходи всередині податкового періоду, то перший податковий період розпочинається з дня отримання таких доходів.

Податок на доходи фізичних осіб – це загальнодержавний податок, що стягується з доходів фізичних осіб (громадян-резидентів) і нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні.

Базова ставка податку на доходи фізичних осіб складає 18 відс з доходів, нарахованих (виплачених, наданих), у тому числі, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.