Фахівцями управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС в Одеській області вживається комплекс заходів щодо погашення податкових боргів платниками податків.
Так, під час робочої зустрічі податківців Одещини з представниками Ізмаїльської міської територіальної громади присутнім нагадали, що одним із джерел погашення боргів перед державою є особисте нерухоме та рухоме майно такої фізичної особи. Також до боржників - фізичних осіб, у тому числі тих, хто є власниками банківських карток, вживаються заходи щодо арешту рахунків. За несвоєчасні розрахунки з бюджетами, згідно з нормами ПКУ, передбачена фінансова відповідальність у вигляді штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату.
Представники Головного управління ДПС в Одеській області проінформували представників Ізмаїльської міської ради щодо практики повідомлення платників податків про наявність у них боргів, які не перевищують 3060 грн, засобами телефонного зв’язку шляхом автодозвону та направлення листів-нагадувань на електронні поштові скриньки, де платнику буде повідомлено, що за ним обліковується податковий борг до зведеного бюджету, сукупний розмір якого перебуває в діапазонах: від 0,01 грн до 100,00 грн, від 100,01 грн до 1000,00 грн, від 1000,01 грн до 3060 гривень.
Так, відповідно до статті 59 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами), у разі, коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу. Тому, саме з податкової вимоги платник податків має можливість дізнатися про факт виникнення грошового зобов’язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, та можливі наслідки його непогашення в установлений строк.
Податківці регіону звертають увагу, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує 180 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на теперішній час – 3 060 грн), податкова вимога не надсилається (не вручається). Якщо платник податків має суму боргу, яка не перевищує 3 060 гривень, такий платник податків не буде поінформований про свій податковий борг. Несплата наявних боргів та створення нових може призвести до збільшення загальної суми заборгованості понад 3 060 гривень, що вже передбачатиме застосування заходів примусового стягнення.
Фахівці наголосили на необхідності платникам податків своєчасно та у повному обсязі сплачувати свої податкові зобов’язання з податків і зборів, задля недопущення утворення податкових боргів, не наражати себе на ризик застосування фіскальних заходів щодо погашення податкових боргів.
Отримати Довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи – детальніше за посиланням https://od.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/739450.html.