Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Чи можуть іноземці або особи без громадянства подати в електронному вигляді Облікову картку за ф. № 1ДР через Електронний кабінет?

, опубліковано 23 лютого 2024 о 13:30

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до п. 42 прим. 1. 5 ст. 42 Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ) платник податків стає користувачем електронного кабінету та набуває право подавати звітність в електронній формі і вести листування засобами електронного зв’язку в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, з дотриманням вимог законів України від 22 травня 2003 року № 851-VІ «Про електронні документи та електронний документообіг» (із змінами) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VІІ «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (із змінами), або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом електронного кабінету.

Кваліфікований електронний підпис надається фізичній особі за умови подання надавачу електронних довірчих послуг (як приклад – Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС), зокрема, таких документів:

заповненої і підписаної «Реєстраційної картки для фізичної особи» (встановленого зразка зі згодою на обробку персональних даних), в якій зазначаються дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта/номер ID-картки, якщо через релігійні переконання заявник відмовився від реєстраційного номера облікової картки платника податків);

копії документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (картки платника податків), завіреної підписом власника.

З огляду на викладене, для отримання кваліфікованого електронного підпису фізична особа вже повинна бути зареєстрована у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.