Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Яким чином платник податків повідомляє контролюючий орган про отримання кваліфікованої електронної печатки?

, опубліковано 29 червня 2023 о 08:30

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до абзацу першого п. 42.6 ст. 42 Податкового кодексу України (зі змінами, далі – ПКУ) електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (зі змінами) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (зі змінами, далі – Закон № 2155) без укладення відповідного договору.

Порядок обміну електронними документами платника податків та контролюючого органу затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (абзац десятий п. 42.6 ст. 42 ПКУ).

Пунктом 2 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 № 557  (зі змінами, далі – Порядок № 557) визначено, що автор (платник) створює електронні документи у строки та відповідно до порядку, що визначені законодавством для відповідних документів в електронній та паперовій формі, із зазначенням усіх обов’язкових реквізитів та з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису та печатки (за наявності), керуючись Порядком № 557.

У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка (п. 5 розд. ІІ Порядку № 557).

Відповідно до п. 7 розд. ІІ Порядку № 557 автоматизована перевірка електронного документа, зокрема, включає:

перевірку правового статусу кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП) та печатки (за наявності) відповідно до частини другої ст. 18 Закону № 2155;

перевірку обов’язковості та послідовності накладання на електронний документ КЕП та печатки (за наявності) підписувачів у встановленому порядку;

перевірку права підпису електронного документа підписувачем.

Для надання права підпису електронних документів іншим особам, яким делеговано право підпису, автор (платник) повідомляє про таких осіб контролюючий орган, на обліку в якому перебуває автор (платник), шляхом направлення повідомлення про надання інформації щодо КЕП (далі – Повідомлення) в електронному вигляді за формою згідно з додатком 1 до Порядку № 557 (п. 3 розд. ІІІ Порядку № 557).

До Повідомлення вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів. На сформоване Повідомлення першими накладаються КЕП усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них – КЕП керівника і останньою – кваліфікована електронна печатка (за наявності) (абзац перший п. 4 розд. ІІІ Порядку № 557).

Електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припиняється виключно у випадках визначених абзацами п’ятим – дев’ятим п. 42.6 ст. 42 ПКУ.

Отже, платник податків надає інформацію до контролюючого органу щодо кваліфікованої електронної печатки (за наявності), шляхом направлення Повідомлення.

У полях Повідомлення (за формою J1391103) (при заповненні інформації щодо кваліфікованої електронної печатки юридичної особи) зазначається наступна інформація:

«Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) відповідальної особи» – найменування юридичної особи;

«Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта» – код за ЄДРПОУ;

«Посада» – не зазначається;

«Тип підпису» – Печатка.