Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до пп. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування Декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 10.11.2022 № 371).
Рядок 2 "податковий період" заголовної частини Декларації передбачає заповнення рядків 2.1 та 2.2.
Так, у полі "звітний" рядка 2.1 зазначається рік, на який подається Декларація.
Згідно з приміткою 3 інформації до Декларації поле "починаючи з" рядка 2.1 заповнюється у разі подання Декларації за новопридбані об'єкти нерухомого майна (починаючи з (число/місяць)).
У рядку 2.2 вказується податковий період, що уточнюється ("з урахуванням уточнень з" (число/місяць)). Періодом, що уточнюється, вважається період, за який платник, керуючись нормами ст. 50 глави 2 розд. II Кодексу, самостійно узгоджує суму податкового зобов'язання у зв'язку з самостійним виявленням помилки у раніше поданій Декларації, що уточнюється, або у зв'язку із зміною об'єкта оподаткування (примітка 4 інформації до Декларації).
У разі подання "уточнюючої" Декларації заповнюється рядок 2.2 рядка 2 Декларації, а рядок 2.1 рядка 2 Декларації не заповнюється.
Якщо уточнюються показники раніше поданої Декларації у складі "звітної" або "звітної нової" Декларацій - заповнюються рядки 2.1 та 2.2 рядка 2 Декларації.