Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що протягом січня - лютого 2022 року відповідальні платники Одеського регіону спрямували до державного бюджету 180,5 млн грн військового збору. Порівняно з аналогічним періодом 2021 року сплата зросла на 41,3 млн грн або на 29,7 відсотка.
Військовий збір, що сплачується з доходів громадян, належить до вагомого джерела бюджетних надходжень для фінансування армії. Ріст надходжень військового збору свідчить, що більшість працедавців Одеської області – відповідальні платники податків.
Зазначимо, що за березень 2022 року суб'єкти господарювання Одещини вже сплатили до державного бюджету 76,7 млн грн військового збору.
У складний для країни час, Головне управління ДПС в Одеській області звертається до платників податків, за можливості й надалі виконувати свій податковий обов'язок щодо сплати в повному обсязі військового збору, з метою подальшої підтримки Збройних сил України.
Нагадуємо, що згідно з п. 162.1 ст. 162 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями платниками збору є:
фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
податковий агент.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від суми доходів, що підлягають оподаткуванню (зокрема, це заробітна плата, іноземні доходи, суми винагород та інших виплат, нарахованих відповідно до умов цивільно-правового договору, пасивні доходи, у тому числі, роялті, дивіденди, страхові виплати та інші).
Звертаємо увагу, що у зв’язку з запровадженням воєнного стану в Україні, з огляду на військову агресію Російської Федерації проти України, Торгово-промисловою палатою України (далі – ТПП України) повідомлено про засвідчення факту настання форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) з 24 лютого 2022 року.
(https://www.facebook.com/1780981079/posts/10216868915793444/?d=n.)
Так, платники податків відповідно до пп. 112.8.9 п. 112.8 ст. 112 Податкового кодексу України звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у зв’язку із настанням форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), засвідчених ТПП України.
У випадку відсутності можливості у платника податків своєчасно виконати свій податковий обов’язок, зокрема, щодо дотримання строків сплати податків та зборів, подання звітності, реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстру податкових накладних, акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних, розрахунку коригування у відповідному Реєстрі, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від відповідальності.
Разом з тим, такі обов’язки мають бути виконані платниками податків одразу після припинення дії форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).
Ми сильні та разом все здолаємо!
Разом крок за кроком до ПЕРЕМОГИ!
УКРАЇНА понад усе!
#Працюй_Заробляй_Плати_податки
#StopRussianAggression
#разомпереможемо
#разомМиСила