Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

РРО та/або ПРРО: податківці відвідали Піщанську сільську ТГ

, опубліковано 03 лютого 2022 о 16:27

Питання активізації спільних заходів, направлених на обізнаність підприємців в питаннях застосування РРО та/або ПРРО стали темою зустрічі  начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Олексія Гудзя з головою Піщанської сільської територіальної громади Олексієм Пантелєєвим та керівником апарату громади Ларисою Усатенко.

У заході також взяла участь начальник Балтської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Таміла Балинська.

Спілкуючись з представниками громади, Олексій Гудзь повідомив, що з 01 січня 2022 набрали чинності положення абзацу четвертого пункту 61 підрозділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, згідно з якими фізичні особи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ-ІV груп, зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО для здійснення розрахункових операцій.

Детально, посадовець зупинився на питаннях застосування РРО та/або ПРРО підприємцями, що здійснюють діяльність на території села.

Так, постановою КМУ від 23.08.2000 року № 1336 (зі змінами та доповненнями), затверджений Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без РРО та/або ПРОО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

Суб’єкти підприємницької діяльності, у тому числі підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів) (п. 1 Переліку №1336).

Ця норма не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:

- така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

- такими підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;

- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у п. 1 Переліку.

Граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов’язковим, для форм та умов проведення діяльності становить 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів) (п. 2 Постанови № 1336).

За результатами зустрічі досягнуто домовленість щодо активізації роботи в напрямі доведення до підприємців актуальних питань застосування РРО та/або ПРРО шляхом розміщення матеріалів на інформаційних ресурсах громади.