Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Семінар для підприємців Промислового ринку «7 кілометр»: детально про РРО та/або ПРРО

, опубліковано 25 січня 2022 о 15:26

В рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій та з метою надання практичної допомоги суб’єктам господарської діяльності, податківцями Головного управління ДПС в Одеській області проводяться заходи та надаються консультації для платників податків стосовно змін окремих норм законодавства.

Так, 24 січня поточного року проведено семінар для підприємців ринку «7 кілометр».

В ході заходу заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Юрій Реут та фахівці відділу Васильченко Ірина, Караханян Артур та Покотило Олександр поінформували присутніх про основні новації у сфері застосування РРО та/або ПРРО, а також про те, що фізичні особи – підприємці – платники єдиного  податку першої групи відповідно до положень Податкового кодексу України (далі - ПКУ) звільнені від обов’язку застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) та/або програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) при здійсненні господарської діяльності.

Тобто, зазначена категорія фізичних осіб - підприємців, яка здійснює виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на  ринках та/або провадить  господарську  діяльність з надання побутових послуг населенню, не використовує працю найманих осіб, за умови не перевищення обсягу доходу протягом календарного року 167 розмірів мінімальної заробітної плати, з 01 січня 2022 року не повинна застосовувати РРО/ПРРО.

Водночас, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої,  третьої та четвертої груп згідно з вимогами ПКУ з 01 січня 2022 року зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО при здійсненні розрахункових операцій незалежно від виду діяльності та обсягу доходу.

При цьому фізичні особи – підприємці, що знаходяться на загальній системі оподаткування, а також платники єдиного податку, які здійснюють продаж  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, а також платники єдиного податку, які зареєстровані платниками ПДВ, зобов’язані вести облік товарних запасів, відповідно до вимог затвердженого Порядку ведення обліку товарних записів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, який затверджений наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496.

«Багато переваг має програмний РРО, котрий можна безкоштовно завантажити на офіційному вебпорталі ДПС України, встановивши на будь – який електронний пристрій: смартфон чи комп’ютер, що працює як на Android, так і на Windows, а усі звіти надходитимуть до контролюючого органу автоматично. Таким чином, використання програмного реєстратора розрахункових операцій значно полегшує ведення бізнесу», – наголосив Юрій Реут.

Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316604), що подається в електронній формі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків через Електронний кабінет (портальне рішення для користувачів або програмного інтерфейсу (АРІ)) або засобами телекомунікацій. Після включення ПРРО до реєстру такий ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання.

Під час семінару платники податків отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. 

На завершення зустрічі податківці нагадали: більш детально з інформацією щодо застосування РРО та/або ПРРО можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/pitannya-dnya-schodo-zastosuvannya-rro-prro/