Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо застосування РРО та/або ПРРО при роздрібній торгівлі столовими винами

, опубліковано 23 грудня 2021 о 09:59

В Головному управлінні ДПС в Одеській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань щодо застосування РРО та/або ПРРО. З платниками податків спілкувалася фахівець відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області Ірина Васильченко.

Питання: Чи застосовують при роздрібній торгівлі столовими винами РРО та/або ПРРО фізичні особи – підприємці (платники єдиного податку), обсяг доходу яких не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року?

Відповідь: Відповідно до частини сьомої статті 15 прим. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (зі змінами та доповненнями), продаж вин столових здійснюється без застосування РРО та/або ПРРО з використанням РК та книг обліку розрахункових операцій (далі - КОРО).

Вино столове - це вино, виготовлене шляхом повного чи неповного збродження сусла. Залежно від вмісту цукру, столове вино поділяється на сухе, напівсухе, напівсолодке (пункт 28 статті 1 Закону України від 16 червня 2005 року № 2662-IV «Про виноград та виноградне вино»).

Відповідно до ДСТУ 4806-2007 "Вина. Загальні технічні умови" при виробництві вин виноградних використання цукру, води, ароматизаторів та барвників заборонено.

Разом з тим пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» ПКУ встановлено, що з 01 січня 2021 року до 01 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп (фізичними особами - підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;

реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У разі перевищення платником єдиного податку другої - четвертої груп (фізичною особою - підприємцем) в календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, застосування РРО та/або ПРРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО та/або ПРРО починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Водночас, підпунктом 291.5.1 пункту 291.5 статті 291 ПКУ визначено, що не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці), які здійснюють, зокрема, виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім діяльності фізичних осіб, пов'язаної з роздрібним продажем пива, сидру, пері (без додання спирту) та столових вин).

Таким чином, фізичні особи - підприємці (платники єдиного податку), які здійснюють роздрібну торгівлю столовими винами, можуть не застосовувати РРО/ПРРО, але зобов'язані використовувати РК та КОРО при продажу всіх товарів, до досягнення такими суб'єктами господарювання 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Нагадуємо, що фахівцями Головного управлінням ДПС в Одеській області  проводяться сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія»:

з питань новацій застосування РРО - щоп’ятниці (з 11.00 до 12.00) за номером телефону (048) 705-99-50.

з питань впровадження програмних РРО - щоденно (з 14.00 до 15.00) за номером телефону (0482) 300-286.

Крім того, з інформаційними матеріалами стосовно новацій застосування РРО та/або ПРРО можна ознайомитися в банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.