Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Оподаткування операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції на виїздній робочій нараді

, опубліковано 26 жовтня 2021 о 16:38

Заступник начальника Головного управління ДПС в Одеській області Іван Купка взяв участь у виїзній робочій нараді з питань розвитку молочного скотарства регіону, яка відбулася під головуванням очільника Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького.

На заході також були присутні народні та обласні депутати, керівники структурних підрозділів Одеської обласної державної адміністрації, представники районних державних адміністрацій, голови громад регіону, вчені, керівники профільних навчальних закладів області.

Під час наради, Іван Купка зупинився на питаннях, пов’язаних зі змінами податкового законодавства для сільськогосподарських товаровиробників.

Станом на 1 жовтня 2021 року на обліку в Головному управлінні ДПС в Одеській області знаходиться 15 суб’єктів господарювання (юридичних осіб), основний вид діяльності розведення великої рогатої худоби молочних порід, овець та кіз. За 9 місяців поточного року цими платниками до бюджетів сплачено 6,8 млн грн (в тому числі: ПДФО - 2,1 млн грн  ПДВ - 2,1 млн грн, плата за землю – 1,5 млн грн).

Посадовець нагадав, зокрема, що Законом України від 01.07.2021 № 1600-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції»,  відновлюється ставка ПДВ у розмірі 20 відсотків по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД як 0102 (велика рогата худоба, жива), 0103 (свині живі), 0104 10 (вівці живі), 0401 (в частині молока незбираного), 1002 (жито), 1004 (овес), 1204 00 (насіння льону), 1207 (насіння та плоди інших олійних культур), 1212 91 (буряки).

При цьому, до операцій з постачання сільськогосподарської продукції, що  класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД як 1001 (пшениця), 1003 (ячмінь), 1005 (кукурудза), 1201 (соєві боби), 1205 (насіння свиріпи або ріпаку), 1206 00 (насіння соняшнику) залишається ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків.

Водночас, Законом № 1600-IX передбачаються такі особливості для тих товарів, яким відновлено ставку ПДВ 20 відсотків:

1) у разі якщо перша подія при постачанні таких товарів відбулася до 01 серпня 2021 року, перерахунок ставки податку на додану вартість і суми податку на дату настання другої події не здійснюється;

2) у разі якщо після 01 серпня 2021 року відбувається повернення попередньої оплати (авансу) або поставлених товарів, у зв’язку зі зменшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість здійснюється, виходячи із ставки податку на додану вартість 14 відсотків;

3) у разі якщо після 01 серпня 2021 року відбувається постачання таких товарів або перерахування коштів у зв’язку із збільшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов’язань з податку на додану вартість здійснюється, виходячи із ставки податку на додану вартість 20 відсотків.

Норми Закону № 1600-IX застосовуються до періодів, починаючи з 01 серпня 2021 року.

Зміна ставки не вводить значних незручностей та не потребує додаткових дій від платників податку. Так, за платниками податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні таких товарів та не вимагається проведення жодних операцій з коригування.

«Податкова служба області, в межах своїх повноважень, відкрита до конструктивного діалогу з платниками податків, готова вирішувати проблеми у галузі тваринництва та сподівається на зворотній зв'язок з боку сільськогосподарських товаровиробників», - підкреслив Іван Купка.

Учасники також розглянули та обговорили питання щодо стану розвитку молочного скотарства в регіоні, бар’єри та перспективи молочного бізнесу в умовах півдня України, а також щодо реалізації пілотного проекту із запровадження програми контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» на території Одеської області.