Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Медикам про податкову знижку

, опубліковано 22 червня 2021 о 10:45

В Одеському національному медичному університеті пройшла зустріч представників податкової служби Одещини зі студентами, їх батьками та працівниками університету.

Фахівець управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області Надія Грабовецька детально зупинилася на визначенні поняття – податкова знижка, проінформувала про перелік витрат, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки та відповіла на численні питання учасників зустрічі.  

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги). 

Перелік витрат, за якими фізична особа має право на отримання податкової знижки визначено в статті 166 ПКУ.

Так, зокрема, відповідно до підпункту 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ.

Надія Грабовецька також повідомила, що сума, яка має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи протягом 60 календарних днів після надходження декларації.

Нагадуємо, що скористатись податковою знижкою можна лише до кінця року – на наступні роки таке право не переноситься. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік, яку громадяни мають право подати до кінця поточного року  - по 31 грудня 2021 року включно.

На завершення зустрічі, учасники подякували представнику податкової служби за надану інформацію та висловили прохання й надалі проводити подібні зустрічі. 

З інформаційними матеріалами (у тому числі питаннями-відповідями про податкову знижку за окремими видами витрат), можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2021/aktualni-pitannya-vidpovidi-pro-podatkovu-znijku/.