Територіальні органи ДПС
в Одеській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

До податкової Одещини надійшло 590 письмових звернень громадян

07.10.2020 -

За січень-вересень 2020 року до Головного управління ДПС в Одеській області надійшло 590 письмових звернень громадян (589 заяв та 1 скарга), що на 160 звернень більше ніж за відповідний період минулого року.

Основні питання, які порушувалися громадянами стосувалися інформування про ухилення від сплати податків (385), контрольно-перевірочної роботи (57), податку на майно (31), роз’яснень з загальнодержавних податків (30), єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (21), реєстраційних номерів облікових карток (8), які розглянуті та вчасно надані відповіді.

На сьогодні, органи державної податкової служби України відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» (далі – Закон № 393/96-ВР) приймають та опрацьовують звернення громадян незалежно від обраного громадянином способу надсилання таких звернень.

Так, статтею 5 Закону № 393/96-ВР передбачено надсилання громадянами письмового звернення з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).

Головним управлінням ДПС в Одеській області прийом електронних звернень від громадян здійснюється на електронну адресу od.zvernennya@tax.gov.ua.

Водночас частиною сьомою статті 5 Закону № 393/96-ВР встановлено, що при надсиланні звернення громадянина з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення) застосування електронного цифрового підпису не вимагається.

При цьому Законом № 393/96-ВР встановлено вимоги до письмового звернення (у т. ч. надісланого засобами електронного зв’язку), а саме: у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, виклад суті порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути вказано електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним.

Електронне звернення громадянина, надіслане на вищевказану електронну адресу без використання електронного підпису, повинно мати вигляд скан-копії або фотокопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати та місця проживання (реєстрації).

У разі, якщо електронне звернення оформлене без дотримання зазначених вимог, то відповідно до частини восьмої статті 5 Закону № 393/96-ВР воно буде повернуто без розгляду через десять днів від дня його надходження.

 

Довідково:

Зразок документального оформлення письмового звернення громадян до ГУ ДПС в Одеській області.

Форма подання письмового звернення громадянами до ГУ ДПС в Одеській області, що надсилається з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).