Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про заходи впливу та стягнення заборгованості з ЄСВ

, опубліковано 21 жовтня 2019 о 11:52

За результатами вжитих заходів, у рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) за 9 місяців 2019 року надійшло понад 107 млн гривень.

Фахівці відомства області нагадують, що відповідно до ст.25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до платників, які не виконали визначені цим законом обов’язки  щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.

Так, якщо на кінець календарного місяця платник має борг (недоїмку) зі сплати ЄСВ або зі сплати фінансових санкцій та пені, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки) (далі – вимога), з дня одержання якої, протягом 10 календарних днів, платник зобов’язаний сплатити зазначені у вимозі суми боргу (недоїмки), штрафів та пені.

У разі незгоди з розрахунком суми боргу (недоїмки) платник ЄСВ узгоджує її шляхом оскарження вимоги в адміністративному або судовому порядку. Якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги платник не сплатив зазначені у вимозі суми боргу (недоїмки) та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом ДПС, не оскаржив її в судовому порядку, то орган ДПС надсилає у порядку встановленому законом до підрозділу Державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Відповідно до ст. 26 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накладається арешт на все майно та кошти боржника.

У напрямі зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ, фахівцями ГУ ДПС в Одеській області системно вживаються заходи, а саме: проводяться зустрічі з керівниками підприємств – боржників, роз’яснювальна робота, здійснюється моніторинг узгодження, оскарження і передачі узгоджених вимог до органів Державної виконавчої служби, проводяться звірки щодо відкритих виконавчих проваджень за переданими вимогами тощо.

Крім цього, за зверненням територіальних органів ДПС регіону за наявності достатніх підстав, органи Державної виконавчої служби звертаються до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до погашення існуючої заборгованості з ЄСВ.

З метою уникнення негативних наслідків Головне управління ДПС в Одеській області наголошує платникам про необхідність виконання своїх податкових обов’язків, вчасну та в повному обсязі сплату податків.