Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

За ІІІ квартал 2019 року ЄСВ слід сплатити на нові рахунки та не пізніше 18 жовтня

, опубліковано 17 жовтня 2019 о 11:52

Головне управління ДПС в Одеській області нагадує, платникам про необхідність своєчасної сплати податків та зборів.

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) є, зокрема, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок).

Базою нарахування ЄСВ для підприємців є суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (в 2019 році – 918,06 грн.).

Підприємці сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Зазначена норма передбачена п.4 ч.1 ст.4, п. 3 ч.1 ст.7, абз.3 ч.8 ст. 9, ст. 25 Закону України від 08.07.2010 р. №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Отже, нарахований за ІІІ-й календарний квартал цього року єдиний внесок слід сплатити не пізніше 18 жовтня 2019 року.

Звертаємо увагу, що з 01 жовтня 2019 року почали діяти нові рахунки для сплати ЄСВ, відкриті відповідно до вимог стандарту IBAN.

Інформацію про реквізити нових рахунків розміщено на субсайті територіальних органів ДПС в Одеській області в розділі «Бюджетні рахунки».

Також, фахівці відомства області нагадують, що відповідно до ст.25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI « Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» до платників, які не виконали визначені цим законом обов’язки  щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.

Так, якщо на кінець календарного місяця платник має борг (недоїмку) зі сплати ЄСВ або зі сплати фінансових санкцій та пені, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки) (далі – вимога), з дня одержання якої, протягом 10 календарних днів, платник зобов’язаний сплатити зазначені у вимозі суми боргу (недоїмки), штрафів та пені.

У разі незгоди з розрахунком суми боргу (недоїмки) платник ЄСВ узгоджує її шляхом оскарження вимоги в адміністративному або судовому порядку. Якщо протягом 10 календарних днів з дня надходження вимоги платник не сплатив зазначені у вимозі суми боргу (недоїмки) та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом ДПС, не оскаржив її в судовому порядку, то орган ДПС надсилає у порядку встановленому законом до підрозділу Державної виконавчої служби вимогу про сплату боргу (недоїмки).

Відповідно до ст. 26 Закону України від 02 червня 2016 року № 1404-VIII «Про виконавче провадження» одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження накладається арешт на все майно та кошти боржника.

У напрямі зменшення заборгованості зі сплати ЄСВ, фахівцями ГУ ДПС в Одеській області системно вживаються заходи, а саме: проводяться зустрічі з керівниками підприємств – боржників, роз’яснювальна робота, здійснюється моніторинг узгодження, оскарження і передачі узгоджених вимог до органів Державної виконавчої служби, проводяться звірки щодо відкритих виконавчих проваджень за переданими вимогами тощо.

Крім цього, за зверненням територіальних органів ДПС регіону за наявності достатніх підстав, органи Державної виконавчої служби звертаються до суду щодо встановлення тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи чи керівника боржника – юридичної особи за межі України до погашення існуючої заборгованості з ЄСВ.

З метою уникнення негативних наслідків Головне управління ДПС в Одеській області наголошує платникам про необхідність виконання своїх податкових обов’язків, вчасну та в повному обсязі сплату податків.