Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що з 24 червня 2026 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 11.05.2026 № 249 «Про затвердження Змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2026 № 293 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 11 травня 2026 року № 249») (далі – Наказ № 249), яким внесені зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі – Наказ № 897).
Змінами передбачено, зокрема:
новий рядок 02.1 ЄП Декларації, в якому будуть зазначатися доходи (прибутки), отримані юридичною особою – платником єдиного податку четвертої групи при здійсненні операцій з продажу або іншого відчуження цінних паперів, та доходи, отримані від емітента корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів чи інших цінних паперів, що засвідчують його право власності на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв’язку з розподілом частини його прибутку, та розрахованих за правилами бухгалтерського обліку (+);
нову редакцію змісту рядків 04, 42 та 44 Декларації;
новий додаток ЄП до Декларації (рядок 02.1 ЄП), значення рядка 05 якого переноситься в рядок 02.1 ЄП Декларації.
Відповідно до положень п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.