У Любашівському секторі обслуговування платників Подільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС в Одеській області відбувся сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» щодо питань декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2024 року та реалізація громадянами права на податкову знижку за участі завідувача Любашівським сектором обслуговування платників Подільської ДПІ Інни Грекул.
Зокрема, платники телефонували, аби отримати роз`яснення щодо особливостей декларування громадянами доходів отриманих протягом 2024 року та як отримати податкову знижку в 2025 році.
Надаємо відповіді на запитання, які найбільш цікавили платників.
Питання: Які граничні терміни подання декларації про майновий стан і доходи?
Відповідь: До 1 травня року декларацію подають:
- громадяни, які отримали певний дохід і зобов’язані подати декларацію (наприклад: особи, які отримували іноземні доходи, доходи від відчуження корпоративних прав, доходи від задавання майна в оренду іншим фізичним особам, при отриманні спадщини (дарування) від осіб, які не є особами першого та другого ступеня споріднення тощо).
Якщо відсутня довідка від компетентного органу іншої країни про іноземні доходи та податки, сплачені закордоном – можна подати заяву до податкової за податковою адресою та перенести строк подання декларації до 31 грудня.
- ФОП, крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування;
- фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
До 31 грудня року декларацію подають:
- фізичні особи, які заявляють право на податкову знижку.
Питання: Терміни подання декларації платниками податків-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання?
Відповідь: Платниками податків-резидентами, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Питання: В який строк потрібно подати декларацію ФОП у разі припинення підприємницької діяльності?
Відповідь: ФОП у разі припинення підприємницької діяльності (крім тих, хто перебуває на спрощеній системі оподаткування) мають подати декларацію протягом 20 календарних днів після місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Останнім базовим звітним періодом є період від дня, що настає після завершення попереднього звітного періоду, до кінця місяця, в якому підприємницьку діяльність припинено.
Питання: Які види витрат включаються до податкової знижки?
Відповідь: До витрат, які включаються до податкової знижки, належать:
1. Оплата навчання – за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, якщо кошти сплачені українським закладам освіти.
2. Пожертвування та благодійні внески – у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, але не більше ніж 4 % від загального доходу.
3. Оплата за користування іпотечним житловим кредитом – частина суми процентів за користування кредитом.
4. Страхові платежі та пенсійні внески – за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом.
5. Витрати на допоміжні репродуктивні технології – оплата допоміжних репродуктивних технологій, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.
6. Оплата державних послуг – вартість державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита.
7. Витрати на будівництво (придбання) доступного житла – суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.
8. Витрати на оренду житла – для внутрішньо переміщених осіб (за певних умов).
9. Витрати на придбання акцій підприємства Дія Сіті – витрати на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.
Платникам податків, які телефонували на «гарячу лінію», були надані вичерпні відповіді на питання.