У Любашівському секторі обслуговування платників Подільської державної податкової інспекції Головного управління ДПС в Одеській області відбувся сеанс телефонного зв`язку «гаряча лінія» щодо новацій податкового законодавства, передбачених Законом України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» та щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України, за участі завідувача Любашівським сектором обслуговування платників Подільської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Інни Грекул.
Зокрема, платники телефонували, аби отримати роз`яснення щодо дотримання переліку вимог, які дають змогу доєднатися до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Надаємо відповіді на запитання, які найбільш цікавили платників.
Питання: Як оновлюється Перелік?
Відповідь: Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства формується щоквартально, не пізніше останнього робочого дня березня, травня, серпня, листопада. Розраховані середні показники, які використовуються для формування Переліку публікуються протягом 5 робочих днів після затвердження Переліку.
Питання: Чи можуть новостворені юридичні особи та ФОП потрапити до Переліку?
Відповідь: Платники податків, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), можуть бути включені до Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства з першого числа місяця, що настає за поданим (звітним) кварталом, але не раніше одного календарного року з дати взяття такого платника на облік у контролюючому органі.
Питання: Чи можуть платники бути виключені з Переліку?
Відповідь: У разі якщо контролюючий орган виявив факт невідповідності платника податків критеріям, визначеним пунктами «ж», «з», «и», підпункту 69.41.1 Податкового кодексу України, такий платник податків виключається з Переліку платників з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства у день виявлення такого факту.
Питання: За який період розраховуються галузеві показники, які беруться до уваги при формуванні Переліку?
Відповідь: Для розрахунку всіх середніх показників використовують дані податкової звітності за останні 4 повні квартали (сумарно за 12 місяців). Лише заробітна плата розділяється на чотири квартали.
Відповідаючи на запитання, посадовець повідомила платникам податків про основні аспекти Закону України від 18 червня 2024 року № 3813-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства» передбачає створення посади «комплаєнс-менеджер».
Під час розмови Інна Грекул також розповіла, що запровадження системи управління податковими ризиками забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Метою експериментального проєкту є впровадження в організацію та діяльність ДПС міжнародних підходів до управління, які ґрунтуються на управлінні податковими ризиками щодо підвищення рівня дотримання платниками податків своїх податкових обов’язків із використанням підходу, та базуються на оцінці податкових ризиків.
Платники отримали фахові відповіді на всі запитання відповідно заявленої тематики.