В Кілійській ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія», щодо особливостей застосування РРО/ПРРО.
На запитання платників відповідала старший державний інспектор Кілійської ДПІ Елла Мірчева. В ході сеансу було надано відповіді на наступні питання:
Питання: Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
Відповідь: Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб та можливостей, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний), засобами якого він має намір здійснювати реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У разі, якщо СГ приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного, то реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.
Питання: Що таке «офлайн-режим» для застосування ПРРО?
Відповідь: Законодавством передбачено, що на період відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн, що може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу.
Питання: Яким чином для СГ підтверджуватиметься факт передачі
даних від ПРРО до фіскального сервера?
Відповідь: Факти передачі реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни, підтверджується отриманням відповідних квитанцій від фіскального сервера.
Передача розрахункового документа та фіскального звітного чека підтверджується отриманням фіскального номера, що присвоюється цим документам фіскальним сервером.