Старший державний інспектор Ширяївської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Ольга Ніколаєнко під час зустрічі з фізичними особами – підприємцями розповіла про новації податкового законодавства, які вступили в дію з нового року, про кампанію одноразового декларування.
Податківець зазначила, що з 1 січня 2022 року збільшено розмір мінімальної заробітної плати, який становитиме 6500 грн та розмір прожиткового мінімуму – 2481 грн. Відповідно збільшаться суми єдиного податку для спрощенців 1 та 2 груп та розмір єдиного внеску для усіх фізичних осіб – підприємців.
Також, в ході зустрічі, було звернено увагу, що з 1 січня 2022 року фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої – четвертої груп при здійсненні готівкових розрахунків зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО. Присутнім повідомили про необхідність завчасної реєстрації касових апаратів у контролюючому органі з метою дотримання вимог чинного законодавства, та наголосили, що подання суб’єктами господарювання заяв для реєстрації РРО/ ПРРО (за формою № 1-РРО або № 1-ПРРО) можливо через безкоштовний сервіс ДПС України Електронний кабінет в режимі онлайн.
Під час бесіди платникам повідомили про необхідність з 26 листопада минулого року вести облік товарних запасів за новими правилами, порядок ведення якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 року № 496.
Крім цього, Ольга Ніколаєнко нагадала про кампанію одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначивши, що громадяни, які до 1 січня 2021 року стали власниками активів, придбаних за кошти, з яких не були сплачені податки, або сплачені не в повному обсязі, мають можливість їх легалізувати. Доведено інформацію, які об’єкти можна задекларувати, як визначити базу оподаткування, в який спосіб подавати одноразову декларацію та коли сплатити одноразовий збір.