Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Роздільнянською ДПІ проводяться тренінги для платників податків, на яких роз’яснюють актуальні питання оподаткування

, опубліковано 17 квітня 2025 о 14:08

У Роздільнянській державній податковій інспекції Головного управління ДПС в Одеській області систематично проводяться тренінги для платників податків, на яких роз’яснюють актуальні питання оподаткування.

Податківці пояснюють, що з 1 березня 2025 року суб’єкти господарювання, які надають послуги з виконання платіжних операцій, зобов’язані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.

Зміни внесено відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13» (із змінами та доповненнями).

Зокрема, з фіскальних чеків виключені реквізити: номер ID картки;  підпис касира; підпис держателя електронного платіжного засобу. 

Але додано реквізити: засіб оплати; валюта розрахунку; реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну в магазинах безмитної торгівлі; вміст QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО; код автентифікації повідомлення (MAC) чека для РРО;    вага одиниці тютюнового виробу (зазначається для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) при продажу у магазинах безмитної торгівлі; сума решти.  

При цьому, податківці наголошують, що у фіскальному касовому чеку відображаються лише ті реквізити, які наявні у платника під час формування конкретного чеку. Це правило стосується всіх реквізитів, які передбачені формою. Наприклад, можуть не зазначатися такі реквізити: ІПН платника ПДВ – якщо платник не зареєстрований платником ПДВ; УКТЗЕД – якщо товар не підакцизний; реквізит марки акцизного податку – якщо товар не маркований; рядки 12 - 17 – якщо при розрахунку не використовувалась платіжна картка і пристрої не з’єднані і не поєднані; ставки податків – якщо суб’єкт господарювання не є платником таких податків тощо. Також рядок «решта» не заповнюється, якщо такої решти при проведенні розрахунку не було.

Оновлені версії програмного забезпечення мобільних додатків безоплатного ПРРО для операційних систем Android та iOS,  для операційної системи Windows, а також АРІ фіскального сервера ДПС можна завантажити за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ .

Також, податківці акцентують увагу на зручності та доступності запроваджених ДПС електронних сервісів, завдяки яким можна отримати інформацію про адресу реєстрації, об’єкти оподаткування, борг та отримані ППР; направити запит на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подати податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкова знижка); переглянути інформацію про стан розрахунків із бюджетом; отримати повідомлення від контролюючого органу та іншу корисну інформацію. У разі необхідності, платникам надають кваліфіковану практичну допомогу щодо використання електронних сервісів ДПС України.