У Хаджибейському відділі обслуговування платників Одеської державної податкової інспекції Головного управління ДПС в Одеській області на постійній основі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з платниками податків щодо актуальних питань застосування податкового законодавства.
Під час чергової зустрічі, фахівці наголосили, що з 01 січня 2025 розпочалось декларування доходів, отриманих фізичними особами у 2024 році та повідомили, які доходи підлягають обов’язковому декларуванню та в який спосіб можна подати декларацію про майновий стан і доходи.
Платників податків поінформували про переваги електронних сервісів ДПС.
Електронний кабінет працює цілодобово в реальному часі та не вимагає використання жодного додаткового програмного забезпечення. Електронний кабінет є найбільш популярним сервісом ДПС, адже скорочує час платників податків на оформлення та подання податкової звітності.
Також акцентовано увагу на зручності та доступності застосунку «Моя податкова» - простого і зручного інструмента, який надає багато можливостей, наприклад: отримання інформації про адресу реєстрації, об’єкти оподаткування, борг та отримані ППР; направлення запиту на отримання відомостей про суми виплачених доходів; подання податкової декларації про майновий стан і доходи (податкова знижка); перегляд інформації про стан розрахунків із бюджетом, подання Заяви до Реєстру волонтерів; отримання повідомлень від контролюючого органу.
Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua , а також через вебпортал Державної податкової служби України https://tax.gov.ua . Щоб ним скористатися, немає потреби встановлювати додаткове програмне забезпечення, для цього достатньо лише застосувати електронний підпис, який можна отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів, у тому числі самостійно за допомогою Інтернет-банкінгу.
Платники податків мають можливість завантажити застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay, ідентифікуватися онлайн за допомогою файлового або хмарного КЕП будь-якого надавача.
Мобільний застосунок «Моя податкова» завжди доповнюється новими можливостями відповідно до потреб платників податків.
Працівники повідомили, що ставка військового збору для ФОП – платників єдиного податку: першої, другої та четвертої груп – 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, з розрахунку на календарний місяць (у 2025 році – 800,0 гривень); третьої групи – 1 відсоток від доходу, визначеного згідно зі статтею 292 Кодексу.
З 1 грудня 2024 року набрав чинності Закон № 4015, яким, зокрема, збільшено розмір ставки військового збору з 1,5 відс. до 5 відс., у тому числі для фізичних осіб – підприємців, які не є платниками єдиного податку.
Крім того, спеціалісти розповіли про основні аспекти Національної стратегії доходів до 2030 року, реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі України, а також про особливості застосування РРО/ПРРО.
Податківці також нагадали, що з 1 березня 2025 року суб’єкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобов’язані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу (ФКЧ-3). Зміни внесені наказом Міністерства фінансів України від 22.11.2024 № 601 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року № 13 «Про затвердження положення про форму та зміст розрахункового документу» (далі Положення), зі змінами.
Надали роз’яснення про порядок повернення платежів з бюджету; отримання Витягу щодо стану розрахунків платників з бюджетами та сплати єдиного внеску; заповнення реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів; механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку.