Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо проведених заходів контролю за додержанням законодавства про працю

, опубліковано 10 червня 2024 о 13:57

Податківцями Північного відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управлінням оподаткування фізичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області проведено зустріч з платником податків щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення на 2024 – 2025 роки, що нараховують працівникам заробітну плату менше мінімальної, про неприпустимість порушення законодавства про працю та негативних наслідків нелегальних трудових відносин.

Фахівці Подільської ДПІ роз’яснюють, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст.ст. 3–3 прим.1 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці»).

Згідно з Бюджетним кодексом України розмір мінімальної заробітної плати визначається Законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Відповідно до ст. 265 Кодексу законів про працю України, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, в разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.