Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо можливості перегляду та роздрукування раніше поданої декларації в Електронному кабінеті

, опубліковано 11 травня 2023 о 15:49

Чорноморська ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області інформує, що відповідно до абзацу першого  пункту 42.6 статті 42 Податкового кодексу України (зі змінами, далі - ПКУ) електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом здійснюється відповідно до ПКУ, Законів України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» (зі змінами, далі – Закон № 851-IV) та від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» (зі змінами, далі – Закон № 2155-VIII) без укладення відповідного договору. 

Згідно з абзацом третім пункту 42.6 статті 42 ПКУ платник податків стає суб’єктом електронного документообігу після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа у встановленому форматі з дотриманням вимог Закону № 851-IV та Закону № 2155-VIII. 

Пунктом 42 прим. 1.1 статті 42 прим. 1 ПКУ визначено, що Електронний кабінет створюється та функціонує за такими принципами, зокрема, здійснення автоматизованого внесення до журналу всіх дій (подій), що відбуваються в електронному кабінеті, включаючи фіксацію дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних в Електронному кабінеті, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу. Інформація про дату і час надсилання та отримання документів, іншої кореспонденції з ідентифікацією відправника та отримувача зберігається безстроково і може бути отримана через Електронний кабінет у вигляді електронного документа, в тому числі у вигляді квитанції у текстовому форматі. 

У приватній частині Електронного кабінету в залежності від типу платника (юридична особа, фізична особа-суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) надається доступ, зокрема, до перегляду та друку раніше поданої звітності. 

Меню «Перегляд поданої звітності» надає користувачу Електронного кабінету можливість перегляду раніше поданої податкової, пенсійної та статистичної звітності до ДПС незалежно від способу її подання, включаючи звіти, подані на паперових носіях до центрів   обслуговування платників податків. 

За замовчуванням користувач отримує перелік всіх звітів, поданих у відповідному звітному періоді. Звітний період (місяць, квартал чи рік) визначається двома параметрами – роком та місяцем. 

Перегляд конкретного звіту здійснюється подвійним натисненням лівої кнопки миші, формується pdf-файл звіту зі всіма додатками.