Ізмаїльська ДПІ ГУ ДПС в Одеській області інформує платників податків щодо змін у законодавстві стосовно застосування РРО/ПРРО фізичними особами - підприємцями платниками єдиного податку ІІ-ї, ІІІ-ї та IV-ї груп. Для покращення обізнаності платників податків з відповідних питань, був проведений сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На питання відповідала начальник Ізмаїльської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Тетяна Шиліна.
Найбільш популярні питання, які ставили платники податків під час «гарячої лінії» та відповіді на них:
Питання: Чи необхідно подавати інформацію по дротових чи бездротових каналах зв’язку у разі, якщо розрахункові операції протягом дня не проводились?
Відповідь: Інформація про відсутність проведення протягом дня розрахункових операцій в автоматичному режимі передається до сервера обробки інформації.
Якщо суб’єкт господарювання не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, ремонт на господарській одиниці, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.
Питання: В який термін та в яких випадках суб’єкти господарювання подають «Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (форма № ЗВР-1)?
Відповідь: Суб’єкти господарювання подають до контролюючих органів Звіт про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок) за формою № ЗВР-1 не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі використання:
книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО), зареєстрованих на окрему господарську одиницю, які ведуться разом із розрахунковими книжками (якщо згідно із законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО));
КОРО, зареєстрованих на РРО на період виходу з ладу РРО або у разі тимчасового відключення електроенергії.