Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Зустріч щодо застосування РРО/ПРРО в Любашівській ДПІ

, опубліковано 19 січня 2022 о 16:19

В Любашівській ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області  відбулася зустріч з платниками податків. Під час заходу, старший державний інспектор Любашівської ДПІ Сергій Дікусар розповів присутнім, що з 01 січня 2022 року використання реєстратора розрахункових операцій (РРО) є обов’язковим для усіх фізичних осіб – підприємців – «спрощенців» II – IV груп, які здійснюють розрахункові операції.

Виключення відповідно до вимог пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України встановлено лише для підприємців – платників єдиного податку І групи.

Відповідно до Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосування РРО та/або ПРРО є обов`язковим для тих суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Податківець зазначив, що суб’єкти господарювання мають можливість скористатися як апаратним, так і програмним РРО – це може бути програма, чи додаток на смартфон, планшет, комп’ютер, які дозволяють з будь-якого пристрою сформувати розрахунковий документ. Відповідне програмне забезпечення надається Державною податковою службою суб’єктам підприємницької діяльності безкоштовно.

ПРРО сучасний варіант касового апарата, який  не потребує додаткового обладнання та може бути встановлений і застосовуватися лише на пристрої, що належить суб’єкту господарювання, на якого зареєстровано ПРРО. Програмний РРО також називають «онлайн - касою».

Сергій Дікусар, звернув увагу, що програмне РРО має ряд переваг над класичними РРО – швидка реєстрація каси та реєстрація чеків безпосередньо в ДПС, просте відкриття та закриття зміни, адже формування Z-звіту та його реєстрація в ДПС відбувається за спрощеною процедурою, фіскалізація чеків в режимі офлайн без використання КОРО та розрахункової книжки. Серед плюсів ПРРО – його автоматичне оновлення та відсутність потреби у сервісному обслуговуванні.

Для роботи з ПРРО платнику необхідно насамперед отримати кваліфікований електронний підпис, потім ПРРО потрібно зареєструвати в податковій службі, подавши заяву за формою № 1-ПРРО. У відповідь платнику надійде квитанція з фіскальним номером, під яким податкова зареєструвала ПРРО. А далі залишається лише завантажити та встановити файл ПРРО на планшет, смартфон чи комп’ютер, які й будуть виконувати роль каси у пункті продажу. Для реєстрації касира в податковій суб’єкту господарювання необхідно через Електронний кабінет платника подати повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа для касира.

Крім того, на обліку мають перебувати й активи, у яких будуть використовувати ПРРО. Для цього необхідно надіслати до податкової повідомлення за формою № 20-ОПП.

На завершення інспектор наголосив, що на офіційному вебпорталі Державної податкової служби України за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/ функціонує банер «Програмні РРО», у якому можна ознайомитися із порядком роботи безкоштовного програмного забезпечення, нормативно-правовими актами, повідомленнями, роз’ясненнями, відеоуроками тощо.

Також, детальну інформацію з приводу РРО та/або ПРРО можна отримати в Центрі обслуговування платників Любашівської ДПІ за адресою: 66502, смт.Любашівка, вул.Зоряна, 11 або за тел. (04864) 2-24-64,  (04864)3-37-06 .