Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

На актуальні питання щодо реєстрації ПРРО відповідають податківці Білгород-Дністровської ДПІ

, опубліковано 17 січня 2022 о 15:26

Фахівцями Білгород-Дністровської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед платників податків, зокрема, щодо реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій (далі - ПРРО) через Електронний кабінет.

Під час надання консультацій, старший державний інспектор Білгород-Дністровської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Марина Копилова наголосила, що фізичні особи - підприємці, які перебувають на спрощеній системи оподаткування, а саме – платники єдиного податку ІІ - IV груп, зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО для здійснення розрахункових операцій з 01.01.2022 та за бажанням обирають який РРО зареєструвати – стаціонарний чи програмний.

Так, податківець надала роз’яснення на наступні питання:

Питання:  Що потрібно подати для реєстрації  ПРРО?

Відповідь: У випадку з програмними РРО це можна зробити значно швидше ніж РРО. Оскільки ПРРО реєструється за допомогою декількох форм в електронному вигляді.

Вам потрібно подати:

форму 20-ОПП, якщо така не була подана для господарської одиниці, де буде використовуватись ПРРО;

форму 1-ПРРО, для реєстрації каси;

форму 5-ПРРО, для реєстрації КЕП касирів.

Для реєстрації ПРРО суб'єкт господарювання (СГ) має бути на обліку в контролюючому органі. Також на обліку має перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку СГ повідомляє контролюючий орган (п. 63.3 ПКУ).

Для цього подається «Заява про реєстрацію ПРРО» за ф. № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F1316602). Після автоматичного опрацювання Заяви сервером ДПС, ви отримуєте результати обробки у вигляді першої квитанції або першої та другої квитанцій.

Питання:  Як визначити тип ПРРО (стаціонарний, пересувний, каса самообслуговування, інтернет-торгівля) для заповнення п. 4 «Дані щодо ПРРО» форми № 1-ПРРО?

Відповідь: Для заповнення п. 4 «Дані щодо ПРРО» заяви про реєстрацію ПРРО за ф. № 1-ПРРО, затвердженої наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», використовуються такі типи ПРРО:

«Стаціонарний» — встановлений на конкретну ГО та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО;

«Пересувний» — зареєстрований на конкретну ГО (наприклад, автомобіль), але може використовуватися на всій території України;

«Інтернет-торгівля» – ПРРО встановлений на конкретну ГО і використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, при його застосуванні можливе залучення касира (інтернет-магазин (сайт));

«Каса самообслуговування» — ПРРО встановлений на конкретну ГО та використовується за адресою, зазначеною в реєстраційній Заяві за ф. № 1-ПРРО, при цьому його застосування не передбачає залучення касира (наприклад, платіжний термінал).

Питання:  Як заповнюється вікно « локальний номер » заяви № 1-ПРРО?

Відповідь: Порядок № 317 визначає, що для реєстрації програмного РРО потрібно скласти та подати заяви про реєстрацію за формою № 1-ПРРО. Ідентифікатор форми № 1-ПРРО — J/F1316604. Нагадаємо, нещодавно реєстраційні форми для ПРРО, РРО, а також розрахункових книг та КОРО, були оновлені, зокрема, код КОАТУУ замінено на код території згідно КАТОТТГ.

Реєстраційну заяву за формою № 1-ПРРО потрібно подати в електронному вигляді до фіскального сервера, відповідно до вимог чинного законодавства щодо електронного документообігу.

При поданні реєстраційної заяви передбачене поле для вказання локального номеру ПРРО. Локальний номер ПРРО це унікальний номер, який підприємець повинен створити в довільному порядку, щоби зареєструвати програмний РРО. Надалі цей довільний унікальний числовий номер буде закріплений за ПРРО до скасування реєстрації такого ПРРО.