Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

«Круглий стіл» в Болградській ДПІ: платникам роз’яснюють податкові новації у застосуванні РРО/ПРРО та обліку товарних запасів

, опубліковано 18 січня 2022 о 16:14

Болградською ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області проведено засідання «круглого столу» для представників бізнесу. Під час заходу обговорювалися особливості застосування РРО/ПРРО у 2022 році.

Так, відкриваючи захід начальник Болградської податкової ДПІ, Тетяна Маврова зауважила: «Тема застосування РРО не втрачає актуальності серед інших тем податкового спрямування, тому нюанси у впровадженні РРО потребують додаткових роз’яснень».

Податківець зауважила, що основним документом, що регламентує використання РРО є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року №265/95-ВР.

Присутнім нагадали, що з початку 2022 року застосування РРО платниками єдиного податку ІІ – ІV груп є обов'язковим. Для підприємств та ФОП, які реалізують підакцизні товари (в т.ч. спиртні напої, в число яких входить пиво) застосування РРО є обов'язковим, незалежно від обороту і організаційної форми.

Мають право не застосовувати касові апарати лише ФОПи першої групи та спрощенці, які продають товари (крім підакцизних) на території села.

Як альтернативу, підприємці можуть використовувати програмні РРО. Тетяна Маврова акцентувала увагу на їх перевагах та порядку реєстрації.

Одним із загальних питань, що цікавило присутніх, було питання щодо обов’язку фізичних осіб – підприємців, які є платниками єдиного податку, вести облік товарних запасів та підтверджувати походження товарів документами, відповідно до Порядку ведення обліку товарних запасів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 №496 (далі – Порядок №496).

Фахівці Болградської ДПІ наголосили, що Порядок № 496 не поширює свою дію на платників єдиного податку І групи. Фізичні особи – підприємці, що використовують спрощену систему оподаткування, при цьому є платниками ПДВ, та здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та напівдорогоцінного каміння, зобов’язані вести облік товарних запасів та підтверджувати їх походження первинними документами.

Окрім надання інформації про новації в законодавстві, присутнім також нагадали про щорічну кампанію декларування доходів громадян, яка стартувала з 01.01.2022 року та розповіли про види доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню.