Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Фахівці Кодимської ДПІ провели «гарячу лінію» щодо добровільного декларування

, опубліковано 29 грудня 2021 о 15:38

Кодимські податківці провели черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичних осіб». На запитання платників відповідала старший державний інспектор Кодимської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Наталія Кравець.

До вашої уваги відповіді на найбільш актуальні питання.

Питання: Що не підлягає одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні?

Відповідь: Не є об’єктами одноразового декларування:

активи, які одержані внаслідок вчинення діянь, що містять ознаки кримінального правопорушення, крім випадків, визначених Кодексом, або по таким активам йде досудове розслідування / судове провадження;

готівка;

активи, що знаходяться або походять з території країни, визнаної державою-агресором (п. 5 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: Чи потрібно зазначати в одноразовій декларації інформацію про походження активів?

Відповідь: В одноразовій (спеціальній) добровільній декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об'єктів декларування.

Контролюючому органу забороняється вимагати додаткові документи, крім передбачених п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу (п.п. 6.1 п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: В якій валюті зазначається база для нарахування збору у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?

Відповідь: Якщо грошова вартість активів визначена в іноземній валюті, то база такого активу зазначається у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у гривні за офіційним курсом національної валюти до відповідного виду валютних цінностей, визначеним Національним банком України станом на дату подання декларації (п. 7 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: Які наслідки буде мати фізична особа у разі не сплати або сплати не в повному обсязі задекларованої суми збору?

Відповідь: У разі несплати або сплати не в повному обсязі суми збору така декларація вважається неподаною, а також на декларанта не поширюються державні гарантії і звільнення від відповідальності (п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: В яких випадках декларант має право подати нову звітну одноразову (спеціальну) добровільну декларації?

Відповідь: Нову одноразову (спеціальну) добровільну декларацію фізична особа має право подати протягом всього періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування  без встановлення обмежень на кількість подання нової звітної декларації (абзац перший п. 6.3 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: Якщо декларантом подана звітна одноразова (спеціальна) добровільна декларація, але сума збору, яка зазначена у такій декларації не сплачена або сплачена в неповному обсязі, внаслідок чого подана декларація була визнана не поданою, то чи має право декларант подати повторно «звітну» декларацію?

Відповідь: У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування внаслідок чого одноразова (спеціальна) добровільна декларація була визнана не поданою, декларант  має право подати повторно декларацію, оскільки положеннями підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу не встановлено обмежень щодо подання повторної звітної декларації (п. 6 та п. 12 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: Чи має право фізична особа, яка виявила бажання скористатися правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, уповноважити іншу фізичну особу на підставі укладеного договору доручення?

Відповідь: Одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларант має подати особисто в електронній формі (п.п 6.2 п. 6 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: За яких умов декларант може скористатися правом одноразового (спеціального) добровільного декларування у разі наявності у такого декларанта коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі?

Відповідь: Фізична особа, яка бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинна до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації звернутися до банку України та розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання (п. 9 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).

Питання: Чи мають право посадові особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, розголошувати інформацію, яка зазначена декларантом у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації без письмової згоди такого декларанта?

Відповідь: Відомості, що містяться у одноразових (спеціальних) добровільних деклараціях та доданих до них документах, є конфіденційною інформацією та не підлягають розголошенню (п.17 підрозділу 94 розділу ХХ Кодексу).