Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

В Арцизській ДПІ відбулася «гаряча лінія» щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування

, опубліковано 30 вересня 2021 о 08:51

Арцизькою ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. На запитання платників відповідала заступник  начальника ДПІ Наталія Даніска.

Надано  відповіді на найбільш актуальні питання.

Питання:  Хто не може бути декларантом?

Відповідь: До осіб, які не можуть бути декларантами у одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванні, належать:

- Особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми, або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування;

-         Особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції)відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року №1644-VII «Про санкції»;

-         Особи, які за будь-який рік, починаючи з 1 січня 2005 року, подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції.      

Питання: Які юридичні наслідки неподання одноразової (спеціальної) декларації тими особами, хто має на це право?

Відповідь: Одноразове (спеціальне) декларування, передбачене підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу, є добровільним. Разом з тим, якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористується ним (тобто не подасть декларацію), така особа буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на 31 серпня 2022 року у власності такої фізичної особи відсутні активи, одержані за рахунок доходів, з яких не сплачено, або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування таких доходів. 

Питання:   В якому випадку декларант забов’язаний додавати до декларації документи або належним чином засвідчені іх копії, що підтверджують вартість об’єктів декларування?

Відповідь: До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант забов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі:

-  місцезнаходження  (реєстрації) активу фізичної особи за межами України;

-  у разі декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні;

-  у разі декларування прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу ХХ Кодексу.   

Питання: Які санкції передбачені за несплату або сплату в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Відповідь: У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору, зазначеної в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації, у встановлений строк одноразова (спеціальна) добровільна декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюється передбачені підрозділом 9-4 розділу ХХ Кодексу державні гарантії та звільнення від відповідальності.