В Овідіопольській територіальній громаді проведено семінар з громадянами та самозайнятими особами на тему «Одноразове (спеціальне) добровільне декларування».
У заході взяли участь начальник Овідіопольської ДПІ Головного управління ДПС в Одеській області Олександр Чегурко та старший державний інспектор Причорноморського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС в Одеській області Ірини Целик.
Податківці повідомили, що з 01 вересня 2021 року розпочалося одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.
Ця можливість надана відповідно до Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1539-ІХ).
Під час семінару учасникам роз’яснені основні норми та положення Закону № 1539-ІХ, порядок подання декларації тощо.
Фахівці зауважили, що декларування активів здійснюється виключно за бажанням громадянина, який має право на таке декларування. Декларувати зазначені активи можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, та фізичні особи нерезиденти України, які на момент отримання об’єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування відбувається шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».
При цьому, платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право, зокрема, подавати звітність в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Таким чином, декларацію декларант має подати особисто в електронній формі.
Під час семінару податківці наголосили, що декларація підлягає лише камеральній перевірці, тобто на предмет наявності арифметичних та логічних помилок. Проведення перевірок щодо джерела походження активів, набутих декларантом, заборонено.
Під час семінару присутнім були надані відповіді на запитання та запропоновані інформаційні листівки для ознайомлення.