Головне управління ДПС
в Одеській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Протокол №5 засідання комітету з питань вирішення юридичних колізій та удосконалення податкового законодавства Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області

, опубліковано 16 червня 2022 о 10:35

Дата та час проведення: 11 травня 2022 року о 15.00

 

Місце проведення: приміщення Територіального відділення Всеукраїнської ГО «Асоціація платників податків України» в Одеській області за адресою: м. Одеса, проспект Шевченка, буд. 15/1.

 

Присутні:

Матякін О. Г., Максимович В. Я.,. Ткаченко Л.М., Владов Ю. В.,  Сосновська Л. Б.,  Хоролець Т.І.

Мазарак В.П. – голова Громадської ради при Головному управлінні ДПС в Одеській області

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

Про витати від провадження певного виду незалежної професійної діяльності (доповідач Матякін О.Г.)

Порядок сплати ПДФО з доходів одержаних фізичною собою від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є самозайнятою особою (доповідач Хоролець Т.І.)

Різне.

 

З першого питання порядку денного.

СЛУХАЛИ:

Матякіна О.Г., який повідомив, що 17.03.2022р. набрав чинності Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» №2120-ІХ від 15.03.2021р. (далі – Закон №2120-ІХ) щодо ключових змін в оподаткуванні щодо податку на прибуток, ПДВ, ПДФО та військового збору, земельного та екологічного податків.

Так, згідно пп.140.5.9 ПКУ у разі, якщо платник податку на прибуток здійснює протягом звітного року безоплатну передачу товарів, безоплатно виконує роботи, надає послуги, перераховує кошти на безповоротній основі неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру неприбуткових установ та організацій, такий платник податку зобов’язаний збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму перевищення 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Згідно Закону № 2120-ІХ зазначені коригування не проводяться у разі добровільного перерахування сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України для:

- Збройних Сил України;

- Національної гвардії України;

- Служби безпеки України;

- Службі зовнішньої розвідки України;

- Державній прикордонній службі України;

- Міністерства внутрішніх справ України;

- Управління державної охорони України;

- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

- добровольчих формувань територіальних громад;

- інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднань, військових частин, підрозділів, установ або організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій,

- на спеціальні рахунки, відкриті Національним банком України для збору коштів

Звернув увагу, що повний перелік засобів, що направляються для потреб забезпечення оборони держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, має встановити Кабінет Міністрів України. На дату написання даного матеріалу, такий перелік ще не прийнятий. Тож очікуємо постанову з переліком для надання подальших коментарів (адже, окрім засобів захисту, гігієни, на користь військових формувань передається техніка, транспортні засоби тощо, - й якщо вони не з’являться у відповідній постанові, норма пп.140.5.9 ПКУ «працюватиме»).

Зміни, що стосуються ПДВ.

При визначенні загальної суми для обов’язкової реєстрації платником ПДВ благодійних та громадських організацій не включаються операції з надання благодійної допомоги, зокрема, безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб’єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Об’єкт оподаткування ПДВ

Пунктом 32-1 підрозділу 2 розділу Х «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що не є постачанням товарів та послуг випадки (крім випадків, коли такі операції з постачання товарів та послуг оподатковуються за нульовою ставкою ПДВ), коли товари та послуги передаються/надаються для:

- Збройних Сил України;

- Національної гвардії України;

- Служби безпеки України;

- Служби зовнішньої розвідки України;

- Державної прикордонної служби України;

- Міністерства внутрішніх справ України;

- Управління державної охорони України;

- Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України;

- добровольчих формувань територіальних громад;

- інших утворених відповідно до законів України військових формувань, їх з’єднань, військових частин, підрозділів, установ або організацій, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення оборони держави, а також на користь центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, сил цивільного захисту та/або закладам охорони здоров’я державної, комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Отже, такі операції згідно з п.185.1 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Звільнення від ПДВ операцій з товарами оборонного призначення.

Оновлено норму п.197.23 ст.197 ПКУ, що передбачає звільнення від оподаткування операції із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених ч.8 ст.287 Митного кодексу України, та з першого постачання цих товарів на митну територію України для їх використання у виробництві продукції оборонного призначення, визначеної згідно із законом, та якщо замовником такої продукції є державний замовник, визначений Кабінетом Міністрів України.

Інформацію прийнято до відома.

 

З другого питання порядку денного

СЛУХАЛИ:

Хоролець Т.І. яка повідомила, що  згідно з Податковим кодексом України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 ПКУ.

Відповідно до п.п. 164.2.5  п. 164.2 ст. 164  Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування).

Відповідно до п.п. 170.1.5 п. 170. 1 ст. 170 ПКУ, якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник ПДФО – орендодавець.

Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує ПДФО до бюджету в строки, встановлені ПКУ для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року ПДФО та податкового зобов’язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) (п.п. «а» п.п. 170.1.5 п. 170. 1 ст. 170 ПКУ).

Податкова декларація подається за звітний період в установлені ПКУ строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п. 49.1 ст. 49 ПКУ).

Інформацію прийнято до відома.

 

 

Головуючий                                                                                               О.Г. Матякін